Ruská národní letecká společnost Aeroflot vybere na svých palubách speciální sedadla pro cestující, kteří během letu odmítnou mít lékařské masky, uvádí agentura Reuters. Zvláštní sedadla budou přidělena cestujícím, kteří si po zavření dveří letadla odmítnou nasadit masku. Sedadla budou pravděpodobně v ekonomické třídě označena v posledních dvou řadách vpravo.

Letecká společnost již dříve varovala, že v rámci zpřísněných opatření na ochranu před infekcí koronaviry budou na palubu letadla povoleni pouze lidé, kteří si zakryjí ústa a nos lékařskou maskou. Aeroflot vyžaduje, aby všichni cestující, včetně osob se zvláštními lékařskými kontraindikacemi, měli po celou dobu letu lékařské masky. Cestující jsou instruováni, aby si masku měnili každé tři hodiny nebo po každém jídle.

Mluvčí letecké společnosti Julia Spivakova varovala, že Aeroflot může vyhodit cestující, kteří se zdráhají dodržovat bezpečnostní pokyny, a označila to za „běžný globální postup a nezbytné opatření“. Je pravda, že Rusové jsou povinni nosit lékařské masky a rukavice ve veřejné dopravě, supermarketech a na dalších veřejných místech. V praxi však tato pravidla nejsou vždy striktně dodržována a vymáhána.

Rusko po vypuknutí pandemie koronavirů letos na jaře uzemnilo mezinárodní komerční lety. Od té doby společnost Aeroflot obnovila lety do některých destinací, včetně Velké Británie, Turecka a Tanzanie. Rusko od začátku pandemie hlásilo přibližně 2,7 milionu infekcí COVID-19 a téměř 48 000 případů úmrtí.

Admin
Author: Admin

By Admin