• Út. Srp 16th, 2022

30metrové Odissei MAH je přestavbou tramvaje T3

Stránka navštívena: 115
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 9 Sekund

I přes válku na Ukrajině, kdy Ruští vojáci útočí na téměř vše co není Ruské a zničili i vozovnu v Charkově, tak v Oděse se daří přes velké problémy. Místní továrna Oděsgorelektrotrans dokázala postavit novou tramvaj i v této nelehké době.

Dne 8.4. byl z výroby představen 4 doposud vyrobený a přestavěný z původní České tramvaje Tatra T3 Odissei MAH v délce 30 metrů.  Nový vůz se stejně jako předchůdce skládá ze tří úseků založených na karoserii Tatra T3, je schopen přepravit až 280 cestujících současně 62 sedících.
“MAH Odissea” má částečně nízkou úroveň podlahy a je vhodná pro osoby se zdravotním postižením – uprostřed je rampa, přes kterou může člověk vjet vozík do salonu pro cestující. „Musíme dělat to, co musíme – vybudovat město, včetně obnovy veřejné dopravy, kterou zničila postupující Ruská armáda, při své Putinovské válce, proti Ukrajině a jejím obyvatelům. Škoda, že dělat tohle ve vojenské době je velmi těžké, ale děláme to. A tento vůz je světlým příkladem. Jsem si jistý, že po našem vítězství budeme pokračovat v systematické obnově městské elektrické dopravy, provádět nová výběrová řízení a sbírat vozy „Odissei“ a „Odissei MAH“, řekl starosta Gennadij Trukhanov.
Nová tramvaj bude v provozu na Suvorovsku, na trase lince 7. V Oděse je přitom síť linek tramvají se 197 kilometrů, při rozchodu kolejí je 1 524 mm.
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Rusko žádá Bermudy, aby z bezpečnostních důvodů zrušily registraci ruských letadel