• 07/07/2022 02:55

Moskevští designéři vyvíjejí místní vlaky s vyhlídkovou plošinou a panoramatickými okny

ByAdmin

Led 11, 2022 ,
Stránka navštívena: 812
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 7 Sekund

Designéři v hlavním městě Ruska Moskvě vyvinuli futuristický design vlaku, který má velká panoramatická okna a vyhlídkovou plošinu. V roce 2021 získal koncept AIRSCP, jak se projekt jmenuje, ocenění za design.

Panoramatický dvoupatrový vlak vyvinulo Národní centrum pro průmyslový design a inovace 2050 LAB v rámci partnerství s ruským výrobcem vlaků Transmashholding. Na AIRSCP (zkratka pro Airscape, “panoramic view”) jsou zvláště nápadná velká a široká okna a vyhlídková plošina s odpočinkovou částí ve druhém patře s nejlepším výhledem na trasu. V interiéru by podle designérů měla vzniknout příjemná atmosféra. Umožňují to mimo jiné automaticky zatemňující okna.

Při vývoji se dbalo na to, aby vlak nebyl jen dopravním prostředkem – měl být zdrojem nových a příjemných zážitků, uvedla šéfka 2050 LAB Daria Topilskaya podle dřívější zprávy Railvolution . Cílem je využít nápady vlaků tohoto druhu k odlákání cestujících v budoucnu od individuální dopravy k hromadné.

Podle designérského studia byly k vývoji konceptu použity generativní designové technologie – využit byl i cloud computing a umělá inteligence. V loňském roce získal koncept vlaku AIRSCP mezinárodní cenu za design Red Dot Award. Tento druh vlaků dle vyjádření Dariy Topilskaya by mohl jezdit i v příměstské dopravě, nemuseli by se tedy výhradně provozovat v dálkové dopravě. Jednou z takových tras by mohlo být spojení Moskvy a Minsku, nebo do Vladivostoku. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %