Leo Express plánuje spojení z Prahy do Wroclawi a Krakova

Český soukromý dopravce Leo Express podal na Úřad drážní dopravy žádosti o zahájení železničního spojení z Prahy do Wroclavi a Krakova. Žádosti se týkají spuštění spojů v období od 15. prosince 2024 do 15. prosince 2029. Úřad drážní dopravy Polska čeká měsíc na případné žádosti o prověření ekonomické vyváženosti spojů dotovaných z návrhů soukromého dopravce. Jedná se o postup přijatý v polském právu a povolený Evropskou unií.

Reklamy

Dopravce deklaroval ochotu provozovat 4 páry vlaků v lince Praha hl. n. – Wrocław Główny a 5 párů spojů na trase Praha hl. n. – Krakov Mohan. Na první trase byla doba jízdy přes Międzylesie a Kladsko odhadována na 4 hodiny. Naproti tomu vlaky do Krakova přes Ostravu, Tychy a Katovice by jely jen něco málo přes 6 hodin.

K jízdám mají být nasazena vozidla Stadler Flirt řady 480, která dopravce využívá na české magistrále resp. v současných spojích Krakov – Praha. Černé Flirty také dojížděli z Prahy do Wroclawi. Vlaky Praha -Wroclaw chtějí spolu s polskými provozovat i státní české dráhy, ale termín jejich startu se zatím odkládá.

foto Leo Express

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém