• Út. Srp 16th, 2022

Místo řešení proč řidiči odmítli přejít k novým dopravců, Pardubický kraj zruší linky

Stránka navštívena: 96
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 11 Sekund

Přes 2 měsíce každý den nevyjelo několik desítek spojů. V nejhorších dnech to bylo přes 200 spojů v Pardubickém kraji po změně dopravců. Řada řidičů přitom odmítnula přejít od původního dopravce k novému, který vyhrál soutěž na dopravní obslužnost v kraji. V tomto případě BusLine přišel zkrátka o několik desítek řidičů, kteří jak tvrdí naposlední chvíli odřekli nástup. Řada z nich si nechala svoji práci u starého dopravce a odmítnula přejít k novému, protože jim smlouvy nevyhovují. Ve většině případů by měli více peněz slíbených, ale za ještě více odpracovaných hodin. Celkem tak chybí 25 řidičů jenom BusLine.

Vedení kraje pro rozhodlo, že některé linky v kraji zruší úplně. Celkem by mělo jít o 5% všech linek v kraji, celkem by tedy mělo jít o 100 linek. Jako náhrada by pak měli být úpravy v trasách současných spojů, tak aby byla zachována dopravní obslužnost v kraji. Cestující to prý nějak extra nepocítí slibuje kraj.  Jaké linky a kde budou zrušeny bude známo až v polovině srpna. To bude známo kolik cestujících a jakými spoji jezdí, dle toho bude rozhodovat kraj s obcemi, jaké spoje a linky se nechají a nebo zruší oznámil kraj.

Kdo by chtěl jezdit s autobusem, pak dostane smlouvu na rok a půl a náborový příspěvek 40 tisíc korun. Podmínkou je však, že vlastní řidičský průkaz na autobus. V případě že jej nemá, pak se upíše na delší dobu s jistou prací.

foto Taneček David, ČTK

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  RegioJet získal souhlas Úřadu pro drážní dopravu se spuštěním nočního spoje Vídeň - Przemyśl Główny