Závada Českých lokomotiv od Škodovky odstavila Expresy Mnichov – Norimberk

Lokomotiva řady 102 s vozy od Škoda Group v Norimberku na nádraží, kam přijela na RE1 z Mnichova. Foto DoomWarrior - wikipedie

Cestující, kteří pravidelně využívali rychlý rychlík Mnichov-Norimberk, musí aktuálně přestupovat na náhradní vlakové spoje. Důvodem jsou technické problémy.

Patrové vlaky od výrobce Škoda Transportation, které jezdí teprve asi dva roky, opět dělají potíže. Deutsche Bahn nedávno prostřednictvím svých informačních médií oznámily, že v krátké době je nutné provést „generální opravu několika vozidel“. Nabídka na lince RE1 mezi Munich Hbf a Nuremberg Hbf musí být proto „až do odvolání“ omezena.

Na vině problémů by měly být lokomotivy řady 102, které by měly být pečlivě prozkoumány. Podle zprávy zpravodajského portálu t-online mluvčí drah uvedla, že jsou nutná určitá vylepšení „uchycení krytu trakčního motoru“. Otázku, zda kdykoliv hrozí nějaké nebezpečí, nechala mluvčí podle zprávy bez odpovědi. Spolkový železniční úřad jako dozorový úřad rovněž potvrdil, že řada 102 byla dočasně odstavena. Majitel vozidel, DB Regio AG, o tom rozhodl v rámci odpovědnosti provozovatele, uvedla.

Zatím není jasné, kdy přesně budou vozidla znovu použita. To však lze provést „po kontrole a s příslušnými vylepšeními“, uvedla mluvčí DB podle zprávy. Naposledy se zdálo, že železnice věří, že provoz na trati Regionální expres by mohl být obnoven pravděpodobně 18. prosince.

Alternativně Deutsche Bahn doporučuje cestujícím použít vlaky RB 16 přes Treuchtlingen nebo RE 50 přes Landshut Hbf. Je třeba počítat s prodloužením cestovní doby o více než 60 minut, uvedl DB Regio Bayern. Do Kindingu a Allersbergu byla zřízena služba náhradní dopravy. Cestující, kteří mají týdenní, měsíční nebo předplatní měsíční jízdenku na místní vlaky (linka RE1), mohou podle DB do 18. prosince využít i obousměrně dálkovou dopravu mezi Ingolstadtem Hbf a Norimberkem Hbf.

Dodávka a registrace vozidel se v té době již zpozdila. Vlaky byly objednány v roce 2013. Uvedení do provozu plánované na rok 2016 bylo odloženo celkem o čtyři roky. První škodovky byly v osobním provozu až od konce roku 2020.

Foto DoomWarrior – wikipedie

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →