» Domů » Železnice » AFRY navrhne další českou vysokorychlostní železnici

AFRY navrhne další českou vysokorychlostní železnici

AFRY bude projektovat další úsek budoucí sítě českých vysokorychlostních železnic (HSR). Společnost získala klíčovou zakázku na projekt novostavby Vysočiny I., jedné z budoucích nejvytíženějších českých železnic. 

Společnost AFRY zvítězila ve veřejné zakázce správce železnic, Správy železnic, na projekt vysokorychlostní železnice mezi městy Brno a Velká Bíteš. Součástí zakázky je i posouzení vlivů na životní prostředí, veškeré podklady jako geologický, hydrologický a ekologický průzkum a také architektonický a urbanistický návrh dvou železničních stanic. Začátkem tohoto roku získala AFRY podobnou zakázku HSR v České republice.

„Opakovaný úspěch potvrzuje, že kombinace partnerského přístupu, otevřené komunikace a principů ESG, které AFRY uplatňuje v České republice, je tím správným směrem,“ říká Ivo Šimek, Country Manager pro ČR a SR AFRY.

Úsek Vysočina I. je součástí koridoru HSR Praha-Brno, který se stane jednou z nejvytíženějších vysokorychlostních železnic v České republice. Podle Správy železnic koridor zkrátí cestovní dobu mezi dvěma největšími českými městy na méně než hodinu. Úsek o délce 33 kilometrů je novou dvoukolejnou vysokorychlostní železnicí s maximální rychlostí vlaku 320 km/h. Součástí nově zadávaného zadání je i návrh několika napojení na konvenční železniční síť a úpravy související silniční infrastruktury.

ilustrační foto AFRY

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes