» Domů » Infrastruktura a města » Lidl otevře v centru Brna svou nejmenší prodejnu, bude v Rozkvětu. Další obchodníci zavírají v centru Brna

Lidl otevře v centru Brna svou nejmenší prodejnu, bude v Rozkvětu. Další obchodníci zavírají v centru Brna

Už čtrnáctá prodejna Lidlu v moravské metropoli se otevře v listopadu. Bude v patře.

Obchodní řetězec Lidl otevře na Náměstí Svobody v Brně svou historicky nejmenší prodejnu. Prodejna o ploše 606 metrů čtverečních se bude nacházet ve druhém podlaží obchodního centra Rozkvět. Fungovat má začít letos v listopadu. Půjde celkově o 14. prodejnu Lidlu v jihomoravské metropoli a zároveň 263. prodejnu v celém Česku.

Návštěvníci mohou do objektu vstoupit jak z Náměstí Svobody, tak z ulice Panské. Do druhého podlaží, kde se nachází prodejna, se přemístí za pomoci eskalátorů či schodiště. Vnitřní uspořádání prodejny je pro Lidl atypické, nabídne sortiment čerstvých potravin, ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků. Prodejna bude vybavena vlastní pekárnou. Standardem je také připojení wifi a automat na kávu. V Brně přitom nemusí jít v historickém centru města o jedinou prodejnu, kde by byl Lidl.

O další zvažované prodejně se stále častěji mluví okolo Malinovského náměstí, kde prodejci v Centrumu očekávají zásadní změny. Zatím oficiálně nepotvrzené informace mluví o další prodejně Lidlu právě zde. Ta by měla být na patro a jako úplně první v republice na více, než 690m2.

Paradoxně to bude jeden z mála obchodů co se otevře v centru Brna, přitom se zavře po centru Brna dalších 11 provozoven různých společností, ale všechny působily okolo stravy a nápojů. Na vinně zavírání těchto obchodů je právě město Brno a tržnice na Zelném Trhu, kde enormně vysoké nájemné vyhání prodejce z prostor na jiné prostory. Někteří z nich mluví o úmyslu a podvodu ze strany správce tržnice.

Dalším faktorem je úbytek kupujících v souvislosti s koronakrizí, ale i nemožností zásobování, kdy je potřeba, jak uvedl jeden z prodejců na svém profilu a hlasitě kritizoval vedení města Brna i primátorku, která dle něj lhala lidem, aby se dostala k moci a nyní pouze rozšiřuje parkovací mor po městě, proti tomu co slibovala a i on ji to uvěřil, že to dodrží. Nyní díky tomu je nucen zavřít úplně svoji živnost. Jiný z podnikatelů naopak hledá jiné prostory po centru Brna, kde by mohl prodávat burgry a rychlé občerstvení. Další kavárna naopak proti tomu opustí střed Brna a zamíří do jiné městské části. Sami zatím neví kam, protože vhodné prostory nejsou.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes