• 07/07/2022 03:19

Koženkové vozy skončí na vlacích

ČD 380 v Brně
Stránka navštívena: 1692
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 19 Sekund

České dráhy oznámili a mile potěšili značné množství cestujících, kde jsou ještě nyní k viděné staré koženkové vozy. Z Jižní Moravy, pak půjde o všechny rychlíky na Olomouc a Prahu resp. ty které jedou přes Vysočinu. Wi-fi i zásuvky pro napájení elektroniky budou mít nové klimatizované vagóny, které se stanou součástí rychlíku Bouzov z Brna do Olomouce a Šumperka. Tu stejnou kvalitu mohou potkat na spojích do Prahy, ale i na České Budějovice, kde se ještě objevují vozy, které většina cestujících označuje, jako vozy z kopřiv.

„Odstavíme tam nejvíce starších vozů, takzvaných koženek, a nahradíme je moderními vagony,“ sdělil náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Vedení Českých drah představilo první novinky, které začnou platit s novým prosincovým jízdním řádem.
Do provozu dopravce nasadí v celé republice nasadí nové vlaky v hodnotě zhruba devíti miliard korun. „Velká část z nich začne jezdit od začátku nového jízdního řádu a další podle plánu nasadíme v průběhu roku 2022,“ řekl předseda představenstva Českých drah Ivan Bednárik. Soupravy Siemens Viagio označené jako InterJet zase nahradí vlaky mezi Prahou a Chebem přes Ústí nad Labem, kde byl na téměř každém rychlíku vůz s koženými sedačkami. Vozy, které nebyli s kůží projdou modernizací a následně se zařadí do provozu v rámci republiky.

Většina z dotázaných cestujících si chystanou změnu pochvaluje, jenom u řady starších cestujících většina uvádí, že by uvítala bezbariérové vozy, aby se jim lépe cestovalo. Na řadě nádraží mají problém vylézt do vozu, či doslovně se vsoukat po schodech nahoru a potom z vozu vystoupit, čimž zdržují ostatní cestující.

foto: ČD

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %