LNER objednává 10 třírežimových vlaků od CAF

London North Eastern Railway (LNER) vybrala CAF jako úspěšného uchazeče o dodávku 10 třírežimových vlaků pro provoz na East Coast Main Line.

Tyto nové vlaky budou založeny na platformě Civity UK CAF a budou schopny jezdit v elektrickém, bateriovém nebo dieselovém režimu. Jejich provoz sníží emise, prachové částice, hluk a vibrace, přičemž bateriový výkon sníží potřebu používání motorové nafty na neelektrifikovaných úsecích trati.

Názorné znázornění nových třírežimových vlaků
Foto © CAF

A co víc, nové vlaky budou vybaveny upgradovatelnou technologií, od které se očekává, že s postupem času přinese zvýšený dojezd a výkon.  Tyto 10 vlaky doplní flotilu 65 moderních vlaků Azuma společnosti LNER , které operují v její síti dlouhé 956 mil. Budou se montovat ve výrobním závodě CAF v Newportu ve Walesu, který je aktivní od září 2018.

„Úspěšné dodání této nové flotily je nedílnou součástí obchodního plánu LNER. Naším cílem je zajistit, abychom vytvořili vozový park, který skutečně odpovídá potřebám všech našich zákazníků, s jasnými cíli na stanovení nových standardů pro pohodlí, dostupnost a výjimečné služby zákazníkům,“ řekl David Horne, výkonný ředitel společnosti LNER.

„Nová flotila udržitelnějších a ekologičtějších třírežimových vlaků CAF sníží emise uhlíku, znečištění hlukem a vibracemi a optimalizuje spotřebu energie a zároveň zvýší efektivitu provozu a výkon na hlavní lince východního pobřeží,“ řekl Richard Garner, ředitel CAF UK.

Tento projekt je v souladu s cíli LNER snížit emise o 67 procent do roku 2035 a do roku 2045 dosáhnout čisté nuly. Provozovatel již snížil emise uhlíku o 50 procent ve srovnání s rokem 2018/19 a jeho vlaky nyní produkují 15krát méně uhlíkových emisí na míli než vnitrostátní let.

“Náhrada stárnoucích kolejových vozidel je zásadní pro udržitelnost, spolehlivost a růst naší železniční sítě a jsem rád, že cestující cestující na linkách LNER budou mít prospěch z lepších služeb a ekologičtějších cest v těchto moderních vlacích,” řekl Ministr železnic Huw Merriman.

Tato smlouva, která je oceněna na 500 milionů EUR, zahrnuje také servisní služby pro jednotky po dobu 8 let. Nový vozový park bude financovat Porterbrook, který vlaky pronajme společnosti LNER. Další podrobnosti o tom, kdy budou vozidla dodána, budou oznámeny později.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “LNER objednává 10 třírežimových vlaků od CAF

  1. LNER objednává 10 třírežimových vlaků od CAF – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 10/11/2023 at 15:15

    […] LNER objednává 10 třírežimových vlaků od CAF se nejdříve objevil na Transport […]

Comments are closed.

%d