» Domů » Městská doprava » Alstom dodá vlaky do Santo Dominga

Alstom dodá vlaky do Santo Dominga

Alstom vyrobí, dodá a uvede do provozu deset nových vlaků Metropolis, každý se 3 vozy, včetně dodávky palubního zabezpečovacího systému, pro projekt rozšíření kapacity linky 1 metra Santo Domingo. Alstom bude vlaky vyrábět ve svém závodě v Santa Perpetua v Barceloně. Tato nová zakázka je dalším milníkem v přítomnosti Alstomu v Dominikánské republice a jeho dlouhodobém závazku k rozvoji železnic v zemi, kde je Alstom průkopníkem a dodává nejmodernější technologická řešení.  

Linka 1 metra Santo Domingo, navržená a postavená za účelem zlepšení mobility v severo-středo-jižním koridoru města, poskytuje služby 16 stanicím v délce 14,5 kilometrů. Nové vlaky, které Alstom dodá, budou moci jezdit ve více jednotkách, propojených mezi sebou nebo s vlaky flotily dříve dodané společností Alstom a zakoupené společností OPRET, což umožní flexibilitu přizpůsobit kapacitu poptávce cestujících.

„Když dodáme jednotky tohoto nového kontraktu, OPRET bude mít celkem 64 vlaků Metropolis, všechny vyrobené v Barceloně, provozovaných na linkách 1 a 2 metra Santo Domingo, což umožní rozšířit přepravní kapacitu o modernější vlaky. a zároveň garantuje službu hromadné dopravy, která je bezpečná, spolehlivá a ohleduplná k životnímu prostředí.“

Ivan Moncayo,  Výkonný ředitel společnosti Alstom v Dominikánské republice

„Až dodá Alstom jednotky této nové zakázky, plně financované Francouzskou rozvojovou agenturou AFD, bude mít OPRET celkem 64 vlaků Metropolis, všechny vyrobené v Barceloně, provozovaných na linkách 1 a 2 metra Santo Domingo, které budou umožňovat rozšířená přepravní kapacity modernějšími vlaky a zároveň zaručit službu hromadné dopravy, která je bezpečná, spolehlivá a ohleduplná k životnímu prostředí,“ řekl Iván Moncayo, generální ředitel Alstomu v Dominikánské republice. 

Nové vlaky budou mít podobný vzhled, funkčnost a vlastnosti jako vlaky Metropolis v současnosti provozované v metru Santo Domingo, jako jsou široké dveře, široké uličky a nízká podlaha pro optimální pohyb cestujících, stejně jako další funkce a technologické pokroky. Zlepšit zážitek cestujících a optimalizovat provoz a dostupnost, včetně LED osvětlení v prostoru pro cestující, vylepšení informačního a výstražného systému pro cestující. Jako další prvek budou mít tyto nové vlaky nový design pultu strojvedoucího, který bude integrován s ostatními prvky kabiny, a nejmodernější zobrazovací jednotku pro strojvedoucího.

Díky flexibilním konfiguracím slouží vlaky Alstom Metropolis různým potřebám zákazníků po celém světě již více než 20 let: 2 až 9 konfigurací vozů, různé systémy napětí, ocelová kola nebo pneumatiky, plně automatizované nebo ručně ovládané a s individuálním designem interiéru. Vlaky lze přizpůsobit stávající infrastruktuře a různým kapacitním potřebám. Vlaky Metropolis mají nízkou hladinu hluku, vysokou recyklovatelnost a optimalizovanou energetickou účinnost, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Více než 30 měst si objednalo nebo provozuje vlaky Metropolis, včetně Amsterdamu, Singapuru, Panama City, Barcelony, Paříže, Rijádu, Dubaje, Sydney a Montrealu.

foto Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes