» Domů » Železnice » 100 let ÖBB – slaví v roce 2023 velké výročí

100 let ÖBB – slaví v roce 2023 velké výročí

Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) se letos ohlíží za 100letou historií společnosti.

Šéf ÖBB Andreas Matthä nahlíží na minulost společnosti, která byla založena 19. července 1923, s „dávkou hrdosti“. Již 100 let pracují zaměstnanci „na inovativní a udržitelné mobilitě“ a neustále vyvíjejí vlaky a autobusy. „Nyní čelíme největší generační výměně v naší historii. Je důležité nastavit směr do budoucna a inspirovat nové talenty pro ÖBB,“ zdůraznil Matthä. V příštích pěti letech hodlá ÖBB nabídnout na rakouském trhu práce zhruba 15 000 pracovních míst. Podle oznámení odejde do roku 2027 do důchodu zhruba pětina zaměstnanců.

Jak zdůraznil šéf ÖBB, dnes se musíte potýkat s podobnými výzvami jako předchozí generace. Klimatické změny a nedostatek energie by urychlily expanzi podnikové výroby energie a digitalizace – srovnatelné s přechodem od uhlí k elektrifikaci železnic. „A pokud v příštích letech zatočíme správnými šrouby, můžeme dosáhnout něčeho podobného, ​​co měli naši předkové,“ napsal ve čtvrtek Matthä na svůj LinkedIn účet.

Do roku 2030 chtějí ÖBB být schopny pokrýt přes 80 procent své energetické spotřeby samy. Kromě toho chce společnost „do roku 2040 zdvojnásobit výkony železnic: rozšířením infrastruktury, digitalizací a novými vlaky s větší kapacitou míst k sezení,“ pokračoval šéf ÖBB.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes