Carsharing je prostě trendy a vzhledem k čím dál většímu zájmu o ochranu životního prostředí je také tím více oblíbenější. Od roku 2018 si mohou cestující ve vlacích ÖBB pár minut před výstupem na jejich cílové stanici zarezervovat auto a přímo z nádraží se vydat dále po své trase, již brzy i na nádraží Tullnerfeld.

Reklamy

Florian Hoffmann by chtěl navštívit svou babičku v okrese Tulln. Dříve dojel vlakem na nádraží v Tullnerfeldu a odtud musel jet autobusem nebo si vzít taxi. Již za půl roku by ovšem mohl využít nabídku Rail&Drive. “Tuto nabídku využívám především při návštěvách svých příbuzných, kteří nebydlí blízko míst s vlakovým spojením. Pro tyto účely jsem se službou nadmíru spokojen.”

 Pan Hoffmann je s autem více flexibilnější, “pokud by tu tato nabídka nebyla, musel bych zavolat taxi a to by vyšlo mnohem dráž.” Díky tomu už nemusí své výlety k příbuzným tolik plánovat. “Již nemusím bedlivě sledovat, kdy jede autobus. Stačí se spontánně rozhodnout a vyrazit.” Momentálně jsou k dispozici na nádraží v Tunellfeldu dvě auta.

Zákaznická karta jako klíč k autu

Pan Hoffmann se již nemusí nikde složitě registrovat a to ani na stránce ÖBB. Jediné co je třeba, mít u sebe svůj řidičský průkaz. Auto stačí zarezervovat v aplikaci, kde si běžně kupuje lístek na vlak, a vybrat si čas přistavení vozu. Není třeba si pamatovat žádný kód, jako klíč k autu slouží zákaznická karta ÖBB. Omezení pro používání auta neexistuje. “Auto lze použít ke krátkodobé jízdě nebo si ho zarezervovat na několik dní pro potřeby dovolené, případně jej užít při víkendovém výletu,” doplňuje mluvčí ÖBB Christopher Seif.

Služba je zpoplatněna dle ujeté vzdálenosti a také dle času. Již nyní nabídky využívá více než 8 400 zákazníků. Cílem ÖBB je, aby cestování vlakem bylo ještě atraktivnější než doposud.

Jen v Dolních Rakousích 7 nádraží Rail&Drive

Nabídka Rail&Drive je na trhu od roku 2018 a od té doby mohou lidé využívat již 7 míst, na nichž dojedou vlakem a mohou přesednout do auta a dojet pohodlně až ke svému cíli. K tomuto účelu jsou uzpůsobena nádraží Tullnerfeld, Tulln, Amstetten, Krems, Mistelbach, St. Pölten a Wiener Neustadt. Brzy již přibudou také nádraží Korneuburg, Mödling a St. Valentin. V celém Rakousku se pak nachází 33 Rail&Drive nádraží v 28 městech s téměř 300 auty.

upraveno z ORF
forografie převzaty z orf.at a oebb.at

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading