zákaz parkování na Šumavské pro stavbu nového parkovacího domu

Stavba parkovacího domu na Akademickém náměstí a jeho celková revitalizace začne v nejbližší době. Práce by měly trvat 14 měsíců, po tuto dobu nebude možné v těchto místech parkovat.

V souvislosti s přípravou výstavby parkovacího domu Akademické náměstí (Šumavská) čeká řidiče zákaz vjezdu na parkoviště, které se momentálně na ploše nachází. Od 20. února 2023 zde nebude možné auto zaparkovat a do tohoto termínu je nezbytné plochu vyklidit, poté budou vozidla odtažena.

Reklamy

Autem se lidé nedostanou ani na parkovací místa přiléhající k obchodu Lidl. Průchod pro pěší zůstane zachován. Řidiči mohou využít například podzemní parkoviště v areálu. Na ploše, kterou je nutné vyklidit, vznikne čtyřpatrový parkovací dům. Ten poskytne 441 míst, dalších 222 pak bude na přilehlé ploše v režimu rezidentního parkování. Celkem tak v oblasti bude moci zaparkovat až 663 vozidel.

Revitalizace oblasti pomůže nejen řidičům. V plánu je výsadba zeleně na venkovních parkovacích plochách, v lokalitě přibudou také vodní prvky. Úprav se dočká i prostranství před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Práce potrvají podle plánu 14 měsíců. Bližší informace o tom, co se na místě chystá, najdete například zde.

Ne každý toto chválí

Řada obyvatel nešetří ostrou kritikou vůči městu Brnu a samotné primátorce města, včetně radního přes dopravu Petru Kratochvílovi za předminulé volby. Slibovali zrušení rezidentního parkování, ale dělají pravý opak, jsou to kriminálníci nešetří kritikou jeden z oslovených řidičů parkujících u Lidlu. To mám kvůli těm idiotům tahat nákup odkud? Pracuji tady, nemám pomalu kde zaparkovat pro jejich lhaní a podvody a ještě to tady zakáží. Asi lidi kradou, jak si myslí zločinci jsou to pronesl pán Jiří, který do Brna do práce dojíždí z Bučovic. S nim sem jezdí i jeho manželka, která pracuje, jako zdravotní sestra v nemocnici. Ta připouští že to může být motivací pro změnu zaměstnání u manžela a pouze její dojíždění do práce. Starší žena, která šla k autu o hůlce, stejně kriticky se vyjádřila vůči radnímu Kratochvílovi, včetně primátorky města.

Podle ní jenom okrádají obyvatele a trvale lžou, jako odbor dopravy, který tomu dává korunu. Parkovat, jako místní bude asi 2 km od bydliště a dojíždět k lékařům i až do Prahy asi na jejich náklady, když tak dělají naschvály. Naopak mladík, který sem šel na nákup toto chválí, podle něj aspoň se bude dát v okolí snad zaparkovat a nebude jak nyní parkovat auto až v Komíně, kde našel místo po hodině hledání místa na zaparkování. Do Brna přitom jel vyřizovat věci, jinak žije v Blansku, kde i pracuje.

Jeden z úředníků (nepřál si jmenovat) v přilehlém objektu o ničem nevěděl, ani netuší kde bude parkovat auto. Do práce by se veřejnou dopravou dostával z Tišnovska asi 2 hodiny, autem okolo 50 minut maximálně rozjímá. Dle něj bude díky městu zbytečný problém, protože jako vždy něco dělá a nekomunikuje říká.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “V pondělí začne stavba nového parkovacího domu v Brně na Šumavské

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading