» Domů » Letecká doprava » Koronavirus. Společnost Delta Air Lines odkládá převzetí 40 Airbusů

Koronavirus. Společnost Delta Air Lines odkládá převzetí 40 Airbusů

Atlanta: Delta Air Lines jedná s Airbusem o zpoždění dodání nejméně 40 dodávek letadel plánovaných k vyzvednutí v letošním roce. Americký dopravce po krizi pandemií koronaviru zápasí s nízkou poptávkou po letecké dopravě.

Kromě zpoždění dodávek z Airbusu plánuje Delta také zvýšit svůj hotovostní inventář. Dopravce chce získat 750 milionů dolarů ze smlouvy o pronájmu zbývajících devíti letadel evropského výrobce. Existuje pět Airbusů A321, dvě A350 a dvě A330neos. Poté, co Bloomberg oznámila, že se odkládají převzetí letadel, akcie Delta klesly až o 6 procent.

Téměř všechny objednávky společnosti Delta jsou pro evropského výrobce a plánované dodávky pro všechny následující roky zahrnují 100 A321neo, 27 A321, 64 A220, 32 A330neo a 22 A350. Většina objednaných strojů má být do flotily dopravce přidána do roku 2022.

Odkládání dodávek jednou z nejlépe kapitalizovaných leteckých společností na světě ukazuje tlak na Airbus a jeho konkurenční americký Boeing. Oba výrobci tvrdě pracovali na udržování objednávek v době, kdy letecké společnosti nemají potřebu nových letadel a hromadí se nepřevzaté letadla mimo své továrny.

Smlouvy zůstávají důvěrné a Delta odmítá komentovat co vše je odloženo a do kdy. Letecká společnost se sídlem v Atlantě se zavázala letos snížit kapitálové výdaje o 3,5 miliardy USD. To bude možné částečně díky spolupráci s výrobci letadel a motorů pro letadla.

Delta si také půjčila 9 miliard dolarů v rámci věrnostního programu SkyMiles na základě smlouvy oznámené minulý týden. Letecká společnost, která měla na konci června téměř 16 miliard dolarů v hotovosti přijde měsíčně o 750 milionů dolarů. Snížení finančních prostředků donutilo letecké společnosti intenzivně vyjednávat s Airbusem a Boeingem kvůli zpoždění vyzvednutí letadel nařízeného před vypuknutím pandemie. Některé letecké společnosti díky současnému krizovému stavu to neustály a vyhlásily bankrot. 

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes