Správa železnic připravuje modernizaci nádraží v Tišnově za 3,5 miliardy korun

Správa Železnic (SŽ) připravuje projektovou dokumentaci k získání stavebního povolení, tak aby stavba začala na konci roku 2025.

Reklamy

SŽ připravuje kompletní modernizaci nádražní budovy, kolejiště, nástupišť i veškerých systémů na nádraží v Tišnově. Rozsáhlou modernizaci by chtěla začít na konci roku 2025, hotová by měla být v roce 2026. Důležité bude, ale přidělení peněz od státu, řekla mluvčí SŽ Nela Eberl Friebová. Práce by měly vyjít na 3,5 miliardy korun.

„Půjde o skutečně rozsáhlou modernizaci zahrnující rekonstrukci všech nástupišť včetně zastřešení a osvětlení, instalaci nového informačního systému, mobiliáře, zabezpečovacího a sdělovacího zařízení, trakčního vedení, odvodnění kolejiště a jeho kompletní modernizaci. Stavba zahrnuje také zlepšení hlukových podmínek v blízkosti stanice. Změnou projdou také přístupové cesty k vlakům. Rekonstrukce se bude týkat také stávajícího podchodu, zároveň vznikne nový podchod do prostoru přednádraží k zastávkám autobusů,“ uvedla Eberl Friebová.

Nádražní budova při modernizaci dostane novou fasádu, původní nástupiště budou nahrazena bezbariérovýma. Nové chodníky zlepší přestup mezi vlaky a autobusy.

„Celkové investiční náklady, tedy včetně projektování a stavby samotné jsou předběžně odhadnuty na 3,5 miliardy korun. Současný harmonogram předpokládá dokončení hlavních stavebních prací na konci roku 2026. Záležet ale bude samozřejmě na přidělení prostředků,“ doplnila mluvčí.

SŽ připravuje projektovou dokumentaci pro získání stavebního povolení, stavba by měla začít na konci roku 2025. Záležet bude hlavně na přidělení peněz ze státního rozpočtu, také na průběhu povolovacího procesu. Případných problémech ze strany zájmových skupin, které mohou cíleně škodit této modernizaci.

vizualizace nádraží Tišnov, Správa Železnic

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Správa železnic připravuje modernizaci nádraží v Tišnově za 3,5 miliardy korun”

Comments are closed.