Olomouc vykupuje pozemky pro prodloužení tratě na Nových Sadech

Radnice v Olomouci vykupuje pozemky pro rožšíření tramvajové tratě na Povelu a Nových Sadech. Třetí etapa má navázat na loni dokončenou trasu, která má vést podél Schweitzerovy ulice až k zastávce Jižní. Město má také územní rozhodnutí, nyní se mu podařilo vykoupit první z dvanácti pozemků.

“Třetí etapa by měla na stávající tramvajovou trať navázat za obchodním domem Billa od zastávky U Kapličky a vést podél Schweitzerovy ulice až k zastávce Jižní. Už máme hotovou projektovou dokumentaci pro územní řízení a vydané územní rozhodnutí. Zbývá dokončit výkupy pozemků. První se nám podařilo vykoupit za 3000 korun za metr čtvereční, což je o něco více, než cena obvyklá, ale stále v normě, pokud se jedná o stavbu ve veřejném zájmu,” vysvětlil investiční náměstek primátora Olomouce Miloslav Tichý (ANO). Město se muselo zavázat, že umožní majitelce přístup k jejím zbývajícím pozemkům.

Zbylých jedenáct pozemků chce Olomouc vykoupit v průběhu příštího roku. V nejlepším případě by mohla začít stavba v následujícím roce, případně až tom dalším.

Poslední třetí etapa tramvajové trati na Nové Sady a Povel naváže na loni dokončenou druhou etapu a bude končit u křižovatky s ulicemi Slavonínská a Jižní, kde vznikne dvoukolejné koncové obratiště se sociálním zařízením řidičů včetně odstavení a otáčení autobusů v obratišti. Vysazena bude také liniová zeleň jako součást systému sídelní zeleně. Celkové náklady na stavbu by měly být přibližně 130 milionů korun, přičemž převážná část nákladů má být hrazena prostřednictvím evropských fondů (Operační program Doprava).

TZ Olomouc a redakce, Foto město Olomouc

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Olomouc vykupuje pozemky pro prodloužení tratě na Nových Sadech

  1. Olomouc vykupuje pozemky pro prodloužení tratě na Nových Sadech – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 09/11/2023 at 15:14

    […] Olomouc vykupuje pozemky pro prodloužení tratě na Nových Sadech se nejdříve objevil na Transport […]

Comments are closed.

%d