Železniční průmysl zaznamenává rekordní tržby – vysoké příchozí objednávky

Železniční průmysl v Německu vytvořil v první polovině roku rekordní tržby.

K růstu přispěly především zakázky ze zahraničí, jak v úterý v Berlíně oznámilo sdružení železničního průmyslu. Zatímco tržby v zahraničí prudce vzrostly, v Německu klesly o 8 procent. Železniční průmysl je v nadcházejících měsících také v pozitivní náladě pro domácí podnikání: „politický vítr“ přináší pohyb do železničního sektoru; příjem objednávek železničního průmyslu vzrostl v první polovině roku o 36 procent ve srovnání se stejným obdobím roku loňského roku, řekl prezident asociace Andre Rodenbeck.

Deutsche Bahn plánují v nadcházejících letech kolem 40 generálních renovací na důležitých trasách – železniční průmysl tak může očekávat spoustu zakázek na infrastrukturu. Federální vláda vyčlenila do roku 2027 dodatečné finanční prostředky ve výši přibližně 40 miliard eur. První generální rekonstrukce má začít v létě 2024 na Riedbahn mezi Frankfurtem a Mannheimem. Náklady na tento projekt se pohybují kolem 1,3 miliardy eur, jak železnice nedávno oznámila.

Podle asociace se tržby železničního průmyslu v první polovině roku 2023 pohybovaly kolem 7,8 miliardy eur – což je nárůst o téměř 15 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Příjem objednávek činil 12,2 miliardy eur po 9 miliardách eur v první polovině roku 2022.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Železniční průmysl zaznamenává rekordní tržby – vysoké příchozí objednávky

  1. Železniční průmysl zaznamenává rekordní tržby – vysoké příchozí objednávky – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 09/11/2023 at 14:15

    […] Železniční průmysl zaznamenává rekordní tržby – vysoké příchozí objednávky se nejdříve objevil na Transport […]

Comments are closed.

%d