Finnair pronajme dva letouny A330 partnerské společnosti Oneworld, společnosti Qantas

Finnair a Qantas uzavřely dlouhodobou smlouvu, v jejímž rámci Finnair nejprve pronajímá společnosti Qantas dva letouny A330 s posádkou na dobu dvou let a po uplynutí lhůty mokrého pronájmu pronajímá bez posádky dva z jejích A330 společnosti Qantas na dobu 2,5 roku, počínaje rokem 2025. Pronájem prvního letadla s posádkou začne v říjnu 2023 a pronájem druhého letadla s posádkou začne začátkem roku 2024.

Reklamy

Dohoda se společností Qantas je součástí odhodlaného úsilí společnosti Finnair zajistit optimální využití své flotily A330, jejíž dolet je omezený při nasazení ve vlastních dálkových operacích společnosti Finnair kvůli uzavření ruského vzdušného prostoru. Dohoda se společností Qantas uzavírá optimalizaci flotily Finnair po uzavření ruského vzdušného prostoru.

Během období pronájmu s posádkou budou letadla nasazena v síti Qantas na trasách ze Sydney a Singapuru a také ze Sydney a Bangkoku. Piloti Finnair budou létat na pravidelných linkách Finnair z Helsinek do Singapuru a z Helsinek do Bangkoku; poté budou pokračovat v pravidelných letech Qantas mezi Singapurem, Bangkokem a Sydney a poté se vrátí na svou domovskou základnu v Helsinkách. Palubní průvodčí zajišťují partneři Finnair se sídlem v Singapuru a Bangkoku a údržbu letadel provádějí partneři Finnair v destinacích Qantas. Finnair zajistil dostatečné pilotní zdroje, aby odpovídaly velikosti jeho flotily, včetně letadel pronajatých společnosti Qantas. Dohoda Qantas nemá vliv na počet palubních průvodčích ve Finnair, protože jsou plně nasazeni v jiných operacích.

Spolupráce podporuje efektivní a ziskové nasazení flotily A330 společnosti Finnair. Od uzavření ruského vzdušného prostoru Finnair vybudoval geograficky vyváženější síť, protože vyhýbání se ruskému vzdušnému prostoru prodloužilo dobu letu mezi Helsinským uzlem Finnair a jeho asijskými destinacemi. Dohoda Qantas je dalším příkladem posilování vazeb společnosti Finnair se svými partnery z Oneworld v rámci své nové strategie.

“Jsme potěšeni, že můžeme rozšířit naši spolupráci s naším celosvětovým partnerem Qantas. Tato dohoda nám umožňuje plně nasadit naši flotilu A330 v ziskových operacích,” říká Antti Tolvanen, senior viceprezident pro správu sítí a výnosů ve společnosti Finnair.

Foto Jakkrit Prasertwit, wikipedie

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Finnair pronajme dva letouny A330 partnerské společnosti Oneworld, společnosti Qantas”

Comments are closed.