Úchvatné historické město, nádherné pláže a významný přístav. To vše nabízí Dubrovník, který je často považován za nejkrásnější město v Chorvatsku. Cesta na jih Dalmácie se letos zjednoduší díky nové lince společnosti Croatia Airlines, která bude létat z Prahy do Dubrovníku každý čtvrtek až do poloviny října. Kromě toho každý týden nabídne také dva lety do Splitu.

„Těší mě, že v letošním roce nabídneme cestujícím díky Croatia Airlines více letů z Letiště Václava Havla Praha k Jadranu. Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů, takže rozšiřování nabídky letů pro letní dovolené je naprosto logickou volbou,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

Do Dubrovníku se bude létat každý čtvrtek letadly Airbus pro 144 nebo 174 cestujících. Lety do Splitu budou provozovány dokonce dvakrát týdně v pondělí a sobotu na palubě letadla Dash 8-Q400 s kapacitou 76 cestujících.

„Věřím, že mnoho Čechů využije toto nejrychlejší dopravní spojení s chorvatskou částí Jadranu a že naše lety jim poskytnou další motivaci k poznávání přírodních, historických a kulturních zajímavostí města Dubrovník,“ řekl Slaven Žabo, obchodní ředitel Croatia Airlines.

foto Croatia Arilines

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém