• 07/07/2022 03:34

Kontroly: Mnoho nákladních vozidel s masivními závadami

ByAdmin

Lis 30, 2021 , ,
Stránka navštívena: 2648
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 9 Sekund

V těchto dnech provádí policie a mobilní kontrolní vlak ASFINAG velké kontroly nákladních vozidel. Denně lze podrobně prozkoumat kolem deseti kamionů – zhruba čtyři z nich jsou vyřazeny z provozu a jsou již nepojízdné.

Nákladní vůz se obvykle blíže prozkoumá, když už působí opuštěnějším dojmem. Několik techniků a policistů si pak vozidlo podrobně prohlédne, říká inspektor oddělení Mario Gmeiner. “První zjevné závady, které zaznamenáme, jsou poškozené pneumatiky, prasklé brzdové kotouče nebo vadné části zavěšení.”

Přibližně hodina kontrolní doby na kamion

Poté přechází na tester brzd, včetně precizních kontrol náprav a ložisek kol. Úplná kontrola kamionu trvá asi hodinu. To znamená: Za jeden den provozu lze zkontrolovat technický stav kolem deseti kamionů. Z těchto deseti vozidel už asi čtyři nesmějí jezdit, protože nejsou způsobilá k provozu na pozemních komunikacích. Řidiči také musí zaplatit zálohu – obvykle několik tisíc eur.

Mobilní zkušební auto je v akci ve Vorarlbersku přibližně 50 dní. Z provozu se prý podařilo vyřadit jen zlomek zpustlých kamionů, které pochází většinou ze zemí bývalého postkomunistického bloku, nejčastěji jde o Rumunské kamiony, následované těmi z Ukrajiny, Česka a Slovenska. 

Za přibližně 50 dní, kdy funguje mobilní zkušební auto dostalo pokutu 30 řidičů při průměrné pokutě ve výši 950€, dalších 40 muselo odstavit své auto a volat na výměnu kamionu, či návěsu, připadně návěs odlehčit, protože byl enormně přetížený. Největší přetížení bylo u kamionu z Rumunska o 350 tun řekl inspektor oddělení Mario Gmeiner!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %