KLM bude tuto zimu obsluhovat 157 destinací

Zimní program KLM v této sezóně poběží od neděle 29. října 2023 do neděle 31. března 2024. Do sítě bylo přidáno francouzské město Marseille. KLM také nabízí tuto zimu o více než 20% více míst do Kanady oproti loňskému roku. Přes zimní sezónu budou přímé lety do Pekingu a Šanghaje opět denně odlétat. Všechna letadla Boeing 787-9 a 787-10 nyní mají Premium Comfort, nejnovější střední třídu KLM. Rekonfigurace vleteckého parku Boeing 777-300 s novými sedačkami World Business Class a Premium Comfort Class bude dokončena tuto zimu. Stejný proces rekonfigurace poté začne pro flotilu Boeing 777-200. Letošní zimu bude síť KLM zahrnovat 157 destinací: 92 v Evropě a 65 interkontinentálních. Počet destinací obsloužených v zimě je kvůli kolísající sezónní poptávce vždy o něco více oproti letní sezóně.
KLM přidá Marseille (Francie) do své evropské sítě. Od 29. října bude francouzskému městu sloužit třikrát denně. Jako loni v zimě bude KLM létat i tuto zimní sezónu do Rovaniemi (Finsko). Rennes bude obsluhován každý den. Zatímco tato francouzská destinace bude letos v zimě nová, představuje pokračování letního plánu. Počet míst se oproti předchozímu zimním řádu zvýšil o 7%.

Severní Amerika

Letos v zimě bude KLM obsluhovat 19 destinací v Severní Americe (Kanada, USA a Mexiko). V USA bude KLM provozovat denní spojení do Washingtonu. To znamená tři lety týdně navíc oproti loňské zimě. Premium Comfort Class bude dostupná pro většinu amerických destinací. Tato nejnovější třída KLM nabízí cestujícím pohodlná sedadla, včetně extra místa na nohy a soukromého stravování.
KLM nabízí Kanadě o více než 20% více míst oproti loňskému roku. Týdně bude průměrně jedenáct letů do Toronta, čtyři do Montrealu, tři do Edmontonu, sedm do Calgary a čtyři do Vancouveru.

Karibik a Surinam

KLM bude provozovat denní službu na Curaçao a v období vrcholu (během vánočních a jarních svátků) bude ostrov obsluhovat 11x týdně. Pro Arubu v kombinaci s Bonaire bude KLM provozovat denní spojení letadly Airbus A330-200 nebo A330-300 tak jako v létě 2023. Sint Maarten bude spojen s přístavem Španělska (Trinidad a Tobago). Do této destinace budou provozovány tři až čtyři lety týdně. Paramaribo (Surinam) bude servírováno šestkrát týdně s letadly Boeing 777-300.

Jižní Amerika

KLM bude provozovat denní spojení do Argentiny, Brazílie, Chile, Kolumbie a Panamy. V souladu s loňským rokem bude Buenos Aires (Argentina) kombinován se Santiago de Chile (Chile). San José (Kostarika) se bude servírovat čtyřikrát týdně, buď přímo nebo s mezipřistání. Bude také šest letů týdně do Limy (Peru) a Quita a Guayaquil (Ekvádor).
KLM bude provozovat denní spojení do dvou destinací v Jižní Africe: Johannesburgu a Kapském městě. Proběhnou také denní lety Boeing 777-300 do Nairobi a Akcry. Cestující budou mít tuto zimu možnost letět do tří destinací v Tanzánii: pětkrát týdně na Kilimandžáro v kombinaci s Dar es Salaam. Také budou dva lety na Zanzibar v kombinaci s Dar es Salaam. KLM bude provozovat šest letů týdně do Lagosu (Nigérie). Navíc Kigali ve Rwandě a Entebbe v Ugandě se budou tuto zimu podávat pětkrát týdně.

Asie a Blízký východ

V Asii se bude vracet cesta do Taipei v kombinaci s Manilou (čtyřikrát týdně) a mezipřistání v Soulu a Bangkoku byly pozastaveny. Kapacita do Asie se ještě plně nevzpamatovala z pandemie Covid-19.

Uvedené destinace

  • Peking a Šanghaj (Čína) se budou servírovat denně.
  • Hong Kong bude tuto zimu servírován přímo čtyřikrát týdně, přidává se o jeden let týdně navíc oproti zimě 2022.
  • Denní lety do a z Tokia Narita (Japonsko) budou tuto zimu provozovány nonstop, což představuje tři lety týdně navíc oproti loňskému roku. Trasa Osaka (Japonsko) bude obsluhována třikrát týdně.
  • Soul v Jižní Koreji se bude servírovat šestkrát týdně.
  • Denní let na Bali s mezipřistáním v Singapuru, jako v roce 2022.
  • Do Jakarty (Indonésie) bude probíhat pět týdenních letů s mezipřistání v Kuala Lumpur (Malajsie).
  • Denní lety budou provozovány do Bangkoku (Thajsko).
  • V Indii, Bombaji a Dillí se budou obsluhovat denně a do Bengaluru bude probíhat pět letů týdně, což představuje dodatečný let oproti zimě 2022.
Denní lety budou provozovány do Dubaje. KLM bude zvyšovat kapacitu na trase do Rijádu a Dammam, která byla spuštěna v loňském roce. Tyto destinace se budou obsluhovat šestkrát týdně, což je oproti zimě 2022 let navíc.
Mezikontinentální destinace KLM již tuto zimu nebudou sloužit, patří Barbados, Kuvajt, Bahrajn a Muscat. Kapacita uvolněná z těchto letů bude nasazena na jiných trasách.
Foto © KLM
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →