Jindřichův Hradec má dva nové autobusy pro MHD

Foto ICOM Transport/ ČSAD Jindřichův Hradec

Do nového roku novým autobusem. V rámci pravidelných obnov zakoupila ČSAD Jindřichův Hradec dva nové autobusy Mercedes-Benz Conecto pro MHD Jindřichův Hradec. Celková investice vyšla společnost na 12 milionů Kč.

Reklamy

Nové autobusy Mercedes-Benz Conecto jsou rovněž vyvedeny ve žlutomodrých barvách vozového parku městské hromadné dopravy Jindřichova Hradce. Spolu s dalšími pěti autobusy je můžete potkávat na 10 linkách ve městě.

Autobus nabízí kapacitu 30 míst k sezení a 74 na stání. Tento nízkopodlažní model splňuje nejpřísnější emisní normu EURO 6 a zajišťuje bezbariérový nástup i výstup pomocí vyklápěcí plošiny pro vozíčkáře. Vozidla jsou vybavena vnějšími i vnitřními informačními tabulemi a systémem hlášení pro nevidomé. Samozřejmostí je pak odbavení za pomoci bankovních karet.

„Nové autobusy jsme pořídili v rámci obnovy našeho vozového parku. Našim řidičům a cestujícím chceme dopřát vozidla, která splňují ty nejpřísnější evropské standardy a zároveň jim dopřejí komfort na jejich cestách. Ačkoliv jindřichohradecká MHD nepatří mezi ty největší oblasti, věnujeme jí stejnou péči jako ostatním velkým celkům. Letos například chystáme i rekonstrukci místního autobusového nádraží,“ říká jednatelka ČSAD Jindřichův Hradec, Kateřina Kratochvílová.

Foto ICOM Transport/ ČSAD Jindřichův Hradec
Foto ICOM Transport/ ČSAD Jindřichův Hradec

„Jsem velice rád, a děkuji dopravci, že se podařilo uvést do provozu dva nové autobusy, které zvýší komfort cestujících. Skvělé také je, že od jara loňského roku je ve všech autobusech jindřichohradecké městské hromadné dopravy možné platit bankovní kartou. Tato služba je uživateli velmi kvitována, stejně tak klimatizace. V nových autobusech nám dopravce bude nabízet větší prostor pro kočárky a osoby tělesně postižené, za což jsme také velice rádi. Dobrou zprávou pro naše občany také je, že ceník jízdného zůstává nadále stejný,“ řekl místostarosta města Bohumil Komínek.

Michaela Doležalová, PR & redaktorka Modré vlny ICOM transport

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Jindřichův Hradec má dva nové autobusy pro MHD

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading