easyJet objednává motor od CFM

Foto © easyJet

easyJet oznámil, že po vysoce konkurenčním výběrovém procesu si jako svého dodavatele motorů vybral CFM, aby poskytl 314 motorů pro pohon své pevné objednávky 157 letadel Airbus, spolu s náhradními motory a zabezpečenou cenou 200 motorů za 100 kupních práv. Tato nová dohoda pokračuje v dlouholetém partnerství mezi easyJet a CFM, které platí od roku 1995 a celý jeho současný vozový park je poháněn motory CFM.

Reklamy
Smlouvy o nových letadlech a motorech jsou součástí plánu obnovy a vylepšení vozového parku easyJet, ale také s sebou přinášejí nákladové výhody a zlepšení udržitelnosti podnikání. Objednávka letadel, složená z 56 letadel A320neo a 101 A321neo, je určena pro dodávky mezi roky 2029 a 2034 po dohodě akcionářů v prosinci 2023.
Airbusy A320neo a A321neo budou poháněny motory CFM LEAP-1A. Nová nabídka motoru je klíčovou součástí probíhající modernizace vozového parku easyJet a dodává zvýšení účinnosti spalování paliva o 13 % až 30% jednotky, podle toho, která letadla budou vyměněna. Vedle toho jsou nové letadla výrazně tišší, přičemž polovinu hlukové stopy starších letadel, které nahrazují.
Johan Lundgren, výkonný ředitel easyJet, komentoval: „Jsme velmi rádi, že jsme podepsali dohodu s CFM po konkurenčním výběrovém procesu. Tato dohoda pro více než 300 motorů přinese důležité přínosy pro životní prostředí díky výraznému zlepšení palivové účinnosti a snížení hluku a také umožní easyJet nadále potvrzovat svou vedoucí pozici na hlavních evropských letištích. easyJet má dlouhou historii spolupráce s CFM a těší se na další spolupráci v dalších letech. ”
Ga ël Méheust, prezident a generální ředitel CFM International, řekl: „Jsme hrdí na to, že se vydáváme na novou cestu s easyJet, důvěryhodným partnerem, který sdílí naše ambice vybudovat udržitelnější leteckou. Zůstáváme odhodláni poskytovat to nejlepší, co CFM může nabídnout, pokud jde o efektivitu, spolehlivost a zákaznickou podporu světové třídy. ”
Pokročilá rodina motorů CFM LEAP poskytuje o 15 až 20 procent lepší spotřebu paliva a nižší emise CO2, stejně jako výrazné zlepšení hluku oproti motorům předchozí generace.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “easyJet objednává motor od CFM

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading