Frecciarossa 1000 Italských Drah FS, foto wikipedie

Frecciarossa 1000 Italských Drah FS, foto wikipedie

Za pár let by mohly dálkové vlaky italské státní železnice Ferrovie dello Stato Italiane (FS) opět jezdit z Mnichova do Milána a Říma.

Reklamy

Očekává se, že italské vlaky Frecciarossa budou opět na silnici mezi Německem a Itálií od konce roku 2025 nebo začátku roku 2026, jak uvádí mnichovský Merkur. Noviny citují jihotyrolského poslance Evropského parlamentu Herberta Dorfmanna (Jihotyrolská lidová strana). V souladu s tím by mělo existovat spojení mezi Římem, Milánem a Mnichovem. V dlouhodobém horizontu se prý dokonce uvažuje o prodloužení do Berlína. Obnovit spojení by se mělo mezi Římem a Mnichovem a Milánem a Mnichovem. Nasazené by měli být rychlovlaky Frecciarossa 1000 italského dopravce.

Podle zprávy jsou před zahájením provozu ještě nutné některé regulační věci. To zahrnuje schvalování vlaků, rozšiřování zabezpečovací techniky a školení strojvedoucích. Ten by musel umět italštinu i němčinu.

Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) aktuálně nabízejí cesty vlakem z Německa s cíli v Itálii, například do Boloně nebo Benátek. V roce 2008 italská železniční společnost ukončila spojení Eurocity do Německa.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading