• 04/07/2022 02:23

Foto: Modernizované vozy vjely na tratě východního Slovenska

Stránka navštívena: 136
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

Slovenské železnice zmodernizovaly 35 osobních vozů pro místní, regionální a meziregionální dopravu. Souprava vozidel již jezdí po kolejích. ZSSK podepsala smlouvu na dodávku 35 vozů do osobních vlaků v únoru 2020. O dva roky později byly všechny vagony dodány objednateli. Domovský závod ŽOS Trnava je přestavěl.

 

Po rekonstrukci budou vagony schopny dosahovat rychlosti 160 km/h (dříve – 120 km/h), budou mít klimatizaci a moderní toalety. Disponují jednoduchým informačním systémem pro cestující, systémem počítání cestujících, wifi a zásuvkami pro nabíjení elektrických zařízení s USB zásuvkou. Mají i pohodlné, připravené na regionální provoz. Kompletně se změnil design interiéru, vyměnila se celá pneumatika, což má za následek mj montáž moderních vchodových a mezivozových dveří. Nové vagony pojedou jako vlak Slovenských drah, objednaný v regionech na východním Slovensku. Uvidíme je ve složení vlaků Košice – Čierna nad Tisou, Košice – Lipany – Plaveč a Košice – Liptovský Mikuláš.

Za každý z modernizovaných vagonů zaplatila ZSSK 920 000 eur.

Na dodání na východ Slovenska čeká ještě 17 zcela nových vagonů z jiné objednávky. ŽOS Trnava získává na evropském trhu stále zajímavější zakázky. Počítaje na revizní opravy a modernizace lůžkových vozů německého provozovatele RDC. Procento regionálních spojení realizovaných vlaky složenými z lokomotivy a vozů je marginální.

foto:ZSSK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %