• 04/07/2022 02:22

Aliance spoléhá na reaktivaci staré železniční trati Berlín-Praha

ČD řady 193 s vlakem EC173 do Prahy
Stránka navštívena: 138
0 0
Doba čtení příspěvku:51 Sekund

S ohledem na strukturální změny v uhelných regionech Braniborska požadují ekologové připojení k evropské železniční síti.

Aliance klubu ekologické dopravy VCD Brandenburg a Grüne Liga se vyslovila pro přímé železniční spojení z Berlína přes Chotěbuz a Görlitz – s krátkým úsekem na území Polska – do Liberce a Prahy. Projekt by také mohl podpořit integraci v Evropě, řekl ve čtvrtek René Schuster, spolkový předseda Grüne Liga (Zelené ligy).

Lužice jsou v současnosti téměř zcela izolovány od mezinárodní dálkové dopravy, řekl Dieter Schuster, člen představenstva VCD-Brandenburg a mluvčí okresní skupiny VCD-Cottbus. Příslušné návrhy existují po desetiletí a strukturální změna nyní poskytla vynikající příležitost k realizaci.

Podle Grüne Liga se chce aliance se svým návrhem obrátit na železniční představenstvo, železniční organizace jako Pro-Rail Alliance, sdružení cestujících a politiky. Dle vyjádření Grüne Liga je s tímto záměrem seznámen Liberecký kraj, který se vyjádřil k myšlence pozitivně. Má však velký háček, který se táhne desetiletí v Česku. Nevyhovující vhodná trasa z Liberce do Prahy brzdí tento záměr a jakékoliv rozšíření ekologické dopravy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %