FlixBus vyvíjí dálkové autobusy na palivové články pro Evropu

Společnost FlixMobility, největší evropský poskytovatel dálkových autobusů, spolupracuje s technologickým specialistou Freudenbergem na zavedení technologií vodíkových palivových článků do dálkových autobusů v celé Evropě.
Společnost FlixMobility se sídlem v Mnichově plánuje provést testy flotily autobusů s palivovými články v dálkovém provozu a bude první společností, která tak učiní.
“Chceme být součástí navrhování budoucnosti mobility,” řekl André Schwämmlein, zakladatel a generální ředitel FlixMobility.
“Neustále se ptáme, jak můžeme zvýšit udržitelnost cestování.” Po úspěšném spuštění tří plně elektrických autobusů nyní chceme vyvinout první dálkové autobusy poháněné palivovými články společně s technologiemi Freudenbergu, které dají další mezník v historii mobility. “
Vozidla poháněná palivovými články by měla být schopna ujet nejméně 500 kilometrů před doplňováním paliva a samotné doplňování paliva by mělo trvat maximálně 20 minut.
“V první fázi projektu palivových článků FlixBus bude tato technologie jako pilot vybavena reprezentativní autobusovou flotilou,” řekl Claus Möhlenkamp, ​​generální ředitel společnosti Freudenberg Sealing Technologies.
„V budoucnu chceme tímto způsobem výrazně přispět ke snížení emisí oxidu uhličitého v silniční dopravě. Spolu s FlixMobility na evropských silnicích budeme dělat další kroky v oblasti mobility. “
Admin
Author: Admin