Rezidentní parkování: “Omezení vjezdu zásobování do historického centra nebude mít vliv na obchody” VS. Albert v Rozkvětu zavírá

Dnes si naposledy mohli zákazníci nakoupit v centru Brna v supermarketu Albert. Ten téměř po 28 letech zavírá tuto prodejnu díky dopadům rezidentního parkování a zvýšení nájmu ze strany majitele Rozkvětu. Omezení vjezdu zásobování do historického centra totiž “nemělo” vliv na skladové zásoby obchodu, který díky tomu nemohl nabízet svůj veškerý sortiment po celou svou otevírací dobu. Následné zvýšení nájmu ze strany pronajímatele prostor Rozkvětu byl už posledním hřebíčkem do rakve Albertu v tomto obchodním domě. Je docela možné, že pokud napadne některého z majitelů budov v centru města podobný nápad (zvýšení nájemného), budou i další obchodníci následovat stopy tohoto supermarketu a zcela uzavřou své prodejny. Z centra města se tak rychle může stát mrtvá zóna kanceláří, úřadů, bank, pojišťoven a obchodů s oděvy, které v centru najdete jak hub po dešti. Nejspíš má vedení města za to, že turisté zaženou žízeň návštěvou některé z bank a místo pizzy nebo palačinky se zakousnou do krásně hebkého bavlněného trička.
Díky tomu chování města bude muset stále více lidí jezdit na nákupy na okraj centra Brna – no a jak jinak než autem… Nebo si dokážete představit 200 lidí v tramvaji a každý z nich drží alespoň tři tašky s nákupem?
Město Brno přitom slibovalo, že ani jeden obchod nezavře a ODS, že rezidentní parkování zruší. Realita však ukazuje pravý opak a bohužel má přímý dopad na počet zákazníků a dostupnost zboží. Pro fanoušky omezování aut v centru města přichází dobrá zpráva. Denně zmizí nejméně 6 aut, které zásobovali prodejnu v OD Rozkvět. Kolik lidí ale přijde o práci, případně bude muset někam jinam dojíždět je ještě otázkou, ale rozhodně toto uzavření bude mít dopad zvláště na starší generaci, kterou radnice Brno – střed významně opovrhuje. Zvláště neuvolněný náměstek přes dopravu pan Mgr. Jan Mandát (Brno autem), který chce ještě na prázdniny s radním přes dopravu na městu panem Petrem Kratochvílem (ODS) zakázat průjezd tramvají centrem města. Co to vše způsobí za nenávratné škody? Jak se bude dál chovat město, díky jehož aroganci odchází obyvatelé města do okolních obcí a to především díky špatně nastavenému rezidentnímu parkování? Co si pomyslí nejen turisté, když v centru uvidí více prázdných prodejen než těch otevřených? Možná už to brzo poznáme všichni, bohužel negativně a zvláště pak starší generace a osoby s omezenou pohyblivostí.
Admin
Author: Admin