» Domů » Železnice » Boj o rozšíření železnice mezi Hannoverem a Hamburkem pokračuje

Boj o rozšíření železnice mezi Hannoverem a Hamburkem pokračuje

Stále nic nenasvědčuje řešení sporu o rozšíření vlakového spojení mezi Hannoverem a Hamburkem.

Zatímco nová zemská vláda Dolního Saska, stejně jako předchozí vláda, odmítá novou výstavbu, Deutsche Bahn zdůraznily, že tři možné varianty jsou stále zkoumány s otevřenou myslí – jedná se o expanzi blízkou existenci a blízko- rozšíření existence o místní obchvaty, ale také nová výstavba trasy, která je vzdálená té stávající.

Mluvčí železnic v pondělí na dotaz uvedla, že výsledky testů budou předány spolkovému ministerstvu dopravy na konci roku 2022 a poté budou prezentovány a vysvětleny veřejnosti v koordinaci s federálním ministerstvem, spolkovou zemí Dolní Sasko a obcemi. zapojený. Cílem je zvýšit provoz na kolejích a například umožnit jízdu mezi Hannoverem a Hamburkem 59 minut. Cesta s ICE na trase aktuálně trvá asi 80 minut.

Ministr dopravy Dolního Saska Olaf Lies (SPD) řekl listu Hannoversche Allgemeine Zeitung , že zemská vláda má k této otázce jasný postoj, a to: „rozšiřování místo nové výstavby“. Před měsíci také premiér Stephan Weil (SPD) požádal Deutsche Bahn, aby se zavázala k projektu Alpha E – obnově stávajících tras. Upozornil, že Alpha E je obtížný kompromis, který občané podporují.

Národní sdružení Verkehrsclub Deutschland (VCD) v pondělí zopakovalo žádost o otevření nové budovy. Státní vláda musí umožnit věcné a spravedlivé prozkoumání všech možností železnice mezi Hamburkem a Hannoverem. Varianta Alpha E však nenabízí ani dostatečnou kapacitu, ani atraktivní jízdní doby. “Pokud něco nemůže fungovat, pak to nebude fungovat – ani kdyby většina výboru rozhodla, že to fungovat musí,” řekl předseda státního VCD Martin Mutzel.

Foto Deutsche Bahn

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes