Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) investují do nové generace vlaků Nightjet, které cestujícím nabídnou ještě pohodlnější noční cestování.
Vyvíjejí se a staví se ve vídeňském závodě Siemens Mobility. První karoserie a design exteriéru Nightjet byli představeny na virtuální tiskové konferenci 23. února v 10 hodin.

Lokomotivy se 7 vozy, které se vyrábí a byli objednány se v současné době vyrábí. Přinášíme vám tak náhled i na plánovaný interiér souprav.

Konference nám poskytla rychlý pohled na vídeňský workshop společnosti Siemens, kde se montuje několik nových osobních vozů Viaggio. Prezentovaný vůz ve světlech reflektorů ještě neměl interiér. Jak se dalo očekávat, má modrou verzi stávajícího livery Railjet s červenými a tmavě šedými pruhy. Horní polovinu vozu zdobí jemná „hvězdná noc“. Designová vykreslení sdělují, že hnací přívěsy dostanou stejný modul kabiny, jaký se používá pro lokomotivy Vectron. Přední strany jsou natřeny tmavě šedou a červenou barvou.

Do zavedení nových lokomotivních vlaků zbývá 1 rok a 10 měsíců. Dnes jsme viděli vlaky Nightjet, ale pamatujte, že ÖBB má také osm technicky souvisejících „denních vlaků“, které budou uvedeny do provozu jako „Railjet“.

Standardní 7-vozová souprava Nightjet ‘2.0’ se skládá ze dvou osobních vozů, tří lehátkových vozů a dvou lůžkových vozů. Lehátka budou nabízet mini-apartmá pro jednotlivé cestovatele. V lůžkovém voze bude mít každý ze standardních a luxusních oddílů vlastní toaletu a sprchu. K dispozici budou také běžné kupé. Každý z vlaků bude mít multifunkční vůz s nízkopodlažním vstupem, bezbariérovým lehátkovým prostorem a bezbariérovým WC.

V roce 2018 uzavřely společnosti Siemens a ÖBB rámcovou dohodu pro 700 (!) Nových osobních vozů s potenciální hodnotou zhruba 1,5 miliardy EUR. I když bylo objednáno pouze 147 souprav, dohoda stále ponechává velký prostor pro doplňkové objednávky. Pokud si to přeje, může ÖBB prodloužit možnost odběru formou opce i po rok 2023.

Admin
Author: Admin

By Admin