Pesa dodá až 30 lokomotiv Cargounitu

CARGOUNIT a PESA podepsaly smlouvu na dodávku 10 elektrických lokomotiv s tažným motorem s opcí na dodávku dalších 20 lokomotiv. Prvních 20 lokomotiv Gam a  Marathon má být lídrovi na trhu pronájmu lokomotiv ve střední a východní Evropě dodáno do konce prosince příštího roku.

CARGOUNIT je jednou z největších půjčoven lokomotiv a lídrem v tomto typu služeb ve střední a východní Evropě. Společnost, která disponuje vozovým parkem téměř 200 lokomotiv, podepsala smlouvu s PESA na dodávku deseti vozidel s opcí na dodávku dalších 20 lokomotiv.

Vybrali jsme lokomotivy s modulem PESA pro dojíždění, protože dokonale vyhovují potřebám našich zákazníků. Jedna lokomotiva, která může pohánět vlaky v elektrické trakci a následně pomocí stejné lokomotivy provádět posunovací práce v přístavech nebo terminálech je řešením, které nejen snižuje náklady, ale také šetří čas a zvyšuje efektivitu dopravy. Neméně důležité je že jde o ekologické řešení šetrné k životnímu prostředí, protože použití moderní elektrické lokomotivy s autokarovým modulem splňujícím emisní normy Stage V na koncích linky znamená snížení emisí CO2,“  řekl Łukasz Boroń, prezident CARGOUNIT.

Řada Marathon je elektrická lokomotiva s dojížděcím modulem. Elektrocentrála poháněná přídavným, moderním a ekologickým motorem umožňuje pohyb lokomotivy na úsecích bez trakční sítě. Tento dopravci využívaný a oceňovaný přídavný pohon určený zejména pro manévrovací práce umožňuje řídit nákladní vlak o hmotnosti 3200 tun na převýšení až 7 promile. Je také užitečný v nouzových situacích, kdy umožňuje vlaku dostat se do cíle i přes náhlý výpadek proudu.

„Řada Marathon 111Ed30 je nejnovější verzí našich posunovacích lokomotiv s posunovacím motorem. Použili jsme nový, ekologický spalovací motor a zároveň jsme zvýšili výkon agregátu oproti našim předchozím projektům, “zdůraznil Piotr Rościszewski, obchodní manažer trhu lokomotiv a vagonů ve společnosti PESA Bydgoszcz.

„Rozhodnutí společnosti CARGOUNIT , partnera se zavedenou pozicí na železničním trhu, je důvodem k naší spokojenosti a potvrzením kvality našich lokomotiv. Zájem o ně neustále roste a abychom splnili očekávání našich klientů, pracujeme na dalším vylepšování rodiny Gama .“ – dodal Maciej Maciejewski, místopředseda správní rady PESA Bydgoszcz.       

Portfolio nových vozidel nabízených PESA bude zahrnovat lokomotivy – vícesystémové (3kV / 15kV / 25 kV, 200 km/h, vícesystémové), dvouhnací (3kV / 25 kV, 160 km/h, duální režim stageV) a elektrické lokomotivy s dieselovým motorem ( 3 kV / 25 kV, 160 km / h, poslední míle, V. etapa). PESA také rozvíjí projekt vodíkové posunovací lokomotivy, kromě SM42-6Dn pracuje také na nové lokomotivě poháněné vodíkovými články, která má být reakcí na poptávku nákladních a intermodálních dopravců provozujících mj. , v „zelených přístavech“ a intermodálních terminálech usilujících o nulové emise.

Strategie CARGOUNIT předpokládá rozvoj v zemích Trojmoří tím, že železničním dopravcům nabídne moderní elektrické lokomotivy v reakci na rostoucí poptávku vyplývající z nárůstu železniční dopravy a potřeby výměny používaných lokomotiv za moderní.

„Rozhodli jsme se pro platformu Gama Marathon od PESA Bydgoszcz po důkladné analýze potřeb našich zákazníků a lokomotiv schválených na polském trhu. Lokomotivy Gama Marathon si získaly uznání mezi železničními dopravci působícími na polském trhu díky silnému dojížďkovému modulu, který eliminuje nutnost použití další dieselové lokomotivy pro posunovací práce. 

Dalším faktorem, který určoval výběr elektrických lokomotiv z produkce PESA Bydgoszcz, byla rychlost dodávky. Nový Gama Marathon bude dodán společnosti CARGOUNIT již v únoru příštího roku na základě smlouvy s PESA do konce prosince 2023 může být zákazníkům CARGOUNIT dodáno celkem 20 lokomotiv Gama Marathon . – řekl Łukasz Boroń, předseda správní rady CARGOUNIT.

Foto: PESA Bydgoscz

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →