Finnair zruší přibližně 550 letů kvůli politické stávce ve Finsku ve dnech 1.–2. února

Foto Clemens Vasters, wikipedia

Několik zaměstnaneckých odborů ve Finsku oznámilo politickou stávku proti finské vládě, která se bude konat ve dnech 1.–2. února 2024. Politická stávka bude mít významný dopad na provoz letiště v Helsinkách a na letové operace Finnair, a proto Finnair očekává zrušení cca 550 letů mezi 1.–2.2.2024.

Reklamy

Finnair má v běžném provozním programu přibližně 280 letů denně, takže drtivá většina letů bude zrušena. Finnair si klade za cíl provozovat několik letů během stávky a bude komunikovat přímo s těmi zákazníky, kteří mají rezervaci na lety, které budou létat.  

Finnair zavede do svých systémů zrušení letů po jednom letu, počínaje úterním ránem 30. ledna, přičemž zákazníkům budou nabídnuty alternativní trasy. Zákazníci na dálkových letech s návaznými spoji z Helsinek ve dnech 1.–2. února budou přesměrováni přímo do svých destinací, protože během stávky žádná spojení z Helsinek nejezdí. 

Během stávky mohou být ovlivněny pozemní služby, jako je nakládání zavazadel​ a ​letová služba (např. nabídka jídla a pití)​ a lety, které v tyto dny fungují, mohou být zpožděny.  

“Zákazníkům jsme již dali možnost změnit svá data na letech Finnair. Od 30. ledna začínáme přesměrovávat zákazníky a využívat také lety jiných leteckých společností,” říká Jari Paajanen , viceprezident, Finnair Operations Control Center.  

Vzhledem k velkému počtu zrušených letů a zákazníků trvá zpracování zrušení a přesměrování zákazníků přibližně dva dny. 

„Uděláme maximum, abychom nabídli vhodnou variantu letu co největšímu počtu zákazníků, ale počet alternativních letů je omezený,“ říká Paajanen. “Žádáme zákazníky, aby laskavě počkali na přesměrování od nás, protože náš tým zákaznických služeb je zaneprázdněnější než obvykle a fronty mohou být dlouhé.”  

„Je nešťastné, že politická stávka ovlivní cestování tolika zákazníků. Budeme úzce spolupracovat s našimi partnery, abychom zajistili, že po stávce bude náš letový provoz opět zahájen co nejhladším způsobem,“ říká Jari Paajanen.  

Již 19. ledna nabídl Finnair svým zákazníkům možnost přesunout své lety mimo stávkové dny. Zákazníci s rezervacemi letů Finnair mezi 1. únorem a 2. únorem mohli svou cestu přesunout nebo odložit tak, aby datum cesty bylo nejpozději 15. března 2024. Pokud typ letenky zákazníka běžně umožňuje změny, zákazníci mohou změnit samotná data cesty v Manage booking service na webu Finnair. Pokud typ letenky zákazníka neumožňuje změny, lze bezplatnou změnu termínu cesty provést kontaktováním cestovní kanceláře, která letenku zarezervovala, nebo zákaznického servisu Finnair. Finnair již tuto možnost sdělil přímo zákazníkům, kteří mají rezervace během stávkových dnů.  

Pokud zákazník nemůže změnit čas cesty, může rezervaci zrušit a požádat o vrácení peněz za nevyužitou letenku. Zákazníci, kteří si zakoupili letenku od společnosti Finnair, to mohou provést v části Správa rezervace na webových stránkách společnosti Finnair nebo kontaktováním zákaznického servisu společnosti Finnair. Pokud nebyla letenka zakoupena přímo u Finnair, musí zákazník kontaktovat cestovní kancelář, která letenku zarezervovala.  

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém