SAS spojí Dánsko s Čínou jednou týdně

Kodaň/ Stockholm: Scandinavian Airlines System obnoví mezikontinentální lety z Kodaně do Šanghaje od 29. září oznámené v oficiálním oznámení. Trasu z dánského hlavního města do největšího čínského uzlu bude provozovat airbus A350-900. Frekvence připojení je aktuálně naplánována na jeden let týdně. Přidáním Šanghaje do seznamu destinací se rozšíří globální síť severského dopravce do 76 měst po celém světě.

Reklamy
SAS je největší letecká společnost působící v Dánsku, Švédsku a Norsku a obsluhuje dvě třetiny spojení ve Skandinávii a téměř 30 procent mezinárodního provozu v severských zemích. Hlavními letišti dopravce jsou Stockholm-Arlanda, Oslo-Gardermoen a Copenhagen-Kastrup.
SAS byla založena v roce 1946 jako konsorcium společností Det Danske Luftfartselskab, Svensk Interkontinental Lufttrafik a Det Norske Luftfartselskap působících na transatlantických trasách. Spolupráce na evropských trasách a v severských zemích starého kontinentu začala o dva roky později. Dopravce je také zakládajícím členem největší letecké aliance na světě, Star Alliance. Před vypuknutím pandemie měla její nosná flotila 153 letadel a obsluhovala 123 destinací, včetně cest do Polska .
Admin
Author: Admin