The Emirates Great Britain SailGP Team helmed by Ben Ainslie sails past the Sydney Opera House during a practice session on the first day of sailing ahead of the KPMG Australia Sail Grand Prix in Sydney, Australia. Thursday 16th February 2023. Photo: Simon Bruty for SailGP. Handout image supplied by SailGP

The Emirates Great Britain SailGP Team helmed by Ben Ainslie sails past the Sydney Opera House during a practice session on the first day of sailing ahead of the KPMG Australia Sail Grand Prix in Sydney, Australia. Thursday 16th February 2023. Photo: Simon Bruty for SailGP. Handout image supplied by SailGP

Emirates, největší mezinárodní letecká společnost na světě, a tým Great Britain SailGP, jeden z nejúspěšnějších jachtařských týmů na světě, oznámily uzavření tříleté sponzorské smlouvy. Na základě této dohody se Emirates stane vůbec prvním titulárním sponzorem jachtařského týmu, a to počínaje závodem v Sydney 18. a 19. února 2023.

Reklamy

Na závodní lodi Great Britain F50 bude nově k vidění logo Emirates „Fly Better“ s výrazným značením na středu křídla a trupu. Ikonické logo letecké společnosti se objeví také na přední a zadní straně týmových sportovních souprav, plachetnic a dalšího vybavení.

„Máme velkou radost, že můžeme oznámit nové partnerství s jedním z nejúspěšnějších jachtařských týmů na světě. Společnost Emirates a tým Great Britain SailGP sdílejí společné hodnoty, ambice i odhodlání, toto partnerství je tak logickým krokem. Věřím, že se nám společnou silou podaří povýšit tento sport na novou úroveň, více ho přiblížit fanouškům a zákazníkům po celém světě poskytnout prvotřídní služby,“ říká Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline.

„S týmem Great Britain jsme ze spolupráce s Emirates nadšení, je to skvělé mít za sebou jednu z nejznámějších značek na světě,“ komentuje partnerství Sir Ben Ainslie, generální ředitel a pilot týmu Emirates Great Britain SailGP.

„Věříme, že společné partnerství posune tým a tento sport na ještě vyšší úroveň. Liga SailGP zaznamenává v poslední době nebývalý zájem ze stran nových závodních lokalit, týmů a také jejich majitelů, čtvrtá sezóna tento silný trend potvrzuje. Kromě komerční hodnoty, které partnerství přináší, podporuje také naše ambice v oblasti udržitelného rozvoje, které spočívají v podpoře tří milionů mladých lidí a jejich zapojení do klimatických otázek, “ dodává Sir Ben Ainslie.

Sponzorská práva a výhody

V rámci sponzorské smlouvy bude letecká společnost disponovat řadou výhod, včetně marketingových práv, práv na digitální a sociální média, VIP hospitality vstupenek, přístupu na setkání se sportovci, včetně Sira Bena Ainslieho a Hannah Millsové, OBE, nejlépe oceněných olympijských jachtařů a jachtařek na světě. Fanoušci Emirates budou mít také exkluzivní příležitost zažít jachtařskou akci na vlastní kůži například v podobě eventu „sixth sailor experience“.

Udržitelná budoucnost

The Emirates Great Britain SailGP Team pose for a team portrait alongside their new wing of their F50 catamaran in the technical area ahead of the KPMG Australia Sail Grand Prix in Sydney, Australia. Wednesday 15th February 2023. Photo: Bob Martin for SailGP. Handout image supplied by SailGP

V souladu s „Rokem udržitelnosti“, kterým byl Spojenými arabskými emiráty vyhlášen rok 2023, otevře nový sponzoring Emirates a týmu Great Britain SailGP také více příležitostí k realizaci společných globálních kampaní na ochranu životního prostředí. Společným cílem je snižování emisí, odpovědná spotřeba a ochrana biodiversity.

Společnost Emirates nedávno dokončila svůj první demonstrativní let s využitím 100% udržitelného leteckého paliva (SAF) v jednom ze svých motorů GE90 v letadle Boeing 777-300ER. Aerolinka dále potvrzuje společný závazek IATA v leteckém odvětví s cílem dosáhnout do roku 2050 nulových emisí a zkoumání možností pro zvýšení provozní palivové účinnosti, SAF, nízkouhlíkových leteckých paliv (LCAF) a obnovitelných zdrojů energie.

Emirates nadále pokračuje ve snaze o snižování své uhlíkové stopy a dopadu na životní prostředí prostřednictvím různých iniciativ. Na palubě letadla například nabízí přikrývky, které jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných plastových lahví, stejně tak společnost omezila používaní jednorázových plastů na palubě letadla.

Společně s organizací 1851 Trust, partnerem Emirates Great Britain SailGP, tým vyhlásil ambici inspirovat tři miliony mladých lidí k činnosti na ochranu přírody, lidí a planety prostřednictvím digitální vzdělávací platformy Protect our Future.

Společnost Low Carbon, která se zabývá obnovitelnými zdroji energie, právě podepsala tříleté partnerství s týmem a bude podporovat nadaci 1851 Trust při vytváření prvotřídních vzdělávacích zdrojů zaměřených na klima, které bude inspirovat a umožňovat mladým lidem jednat a souběžně vytvářet globální komunity bojovníků za klima.

Emirates a tým Great Britain SailGP budou také podporovat širší otázky v oblasti udržitelnosti jako je například rovné postavení mužů a žen. SailGP umožnil vstup ženskému pohlaví, aby vytvořil inkluzivní sportovní šampionát, který vytváří rovné příležitosti pro všechny. Skupina Emirates Group také nedávno podepsala závazek Rady SAE pro genderovou vyváženost, v němž se zavázala zvýšit zastoupení žen ve vedoucích funkcích na 30 % do roku 2025.

Podpora jachting již od roku 2004

Společnost Emirates je dlouholetým podporovatelem jachtingu již od roku 2004, kdy se stala jmenovitým sponzorem týmu Emirates Teams New Zealand.

V rámci globálního jachtařského harmonogramu se tým Emirates Great Britain SailGP zúčastní zbývajících závodů 3. sezóny SailGP. Lodě značky Emirates F50 se představí v Sydney, Christchurchi a během velkého finále v San Franciscu 6. a 7. května 2023. Letecká společnost pak bude podporovat tým v následujících třech sezónách.

119 letů týdně do Velké Británie

Závazek společnosti Emirates vůči Velké Británii sahá až do roku 1987. V současné době aerolinka obsluhuje zemi 119 lety týdně, včetně šesti denních linek A380 na londýnské letiště Heathrow, tří denních letů A380 na letiště Gatwick, denní linky na letiště Stansted (od 1. května 2023 dvakrát denně), tří denních letů A380 do Manchesteru, dvou denních letů do Birminghamu včetně linky na palubě A380 (od 1. července 2023), denní linky do Newcastlu a denní linky A380 do Glasgow (od 26. března). Více informací naleznete zde.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Emirates a tým Great Britain SailGP oznámily zahájení tříletého partnerství

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading