V loňském roce rostl počet těžkých elektrických nákladních vozidel na silnicích v Evropě a Spojených státech rychleji než kdykoli předtím. Společnost Volvo Trucks nyní celosvětově prodala více než 4 300 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích. V Evropě je Volvo Trucks lídrem na trhu s 32% podílem na trhu těžkých elektrických nákladních vozidel a v Severní Americe byla téměř polovina všech těžkých elektrických nákladních vozidel registrovaných v roce 2022 nákladními vozy Volvo.

Reklamy

V roce 2022 vzrostl trh těžkých ( ≥ 16 tun) elektrických nákladních vozidel v Evropě o 200 % na 1 041 nákladních vozidel a Volvo Trucks má na tomto trhu nejvyšší podíl.

„ Jsme odhodláni vést transformaci elektrických nákladních vozidel a naše vedoucí postavení na trhu v roce 2022 nejen v Evropě, ale také v Severní Americe a na dalších trzích je důkazem, že to děláme. Trh s elektrickými nákladními vozy je sice stále malý, ale trend je jasný: mnoho našich zákazníků nyní začíná svůj vlastní přechod na elektrický pohon. Máme v úmyslu být katalyzátorem tohoto přechodu a usilujeme o to, aby 50 % našeho celosvětového prodeje nových nákladních vozidel bylo v roce 2030 elektrických,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Od zahájení výroby plně elektrických nákladních vozidel v roce 2019 společnost Volvo Trucks prodala více než 4 300 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích po celém světě. Volvo v současné době nabízí nejširší produktovou řadu v oboru se šesti produkty v sériové výrobě, které zajišťují velmi širokou škálu přeprav ve městech a mezi nimi.

“Nyní máme produktové portfolio, které může pokrýt většinu typů dopravy pro všechny druhy zákazníků. Při pohledu na vzorce toku zboží je možné elektrifikovat téměř polovinu všech přeprav s naší řadou elektrických nákladních vozidel,” komentuje Roger Alm. “Vidíme jako naše poslání podporovat naše zákazníky, aby toho dosáhli.”

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Volvo zažívá boom na rychle se rozvíjejícím trhu elektrických nákladních vozidel

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading