• Pá. Srp 19th, 2022

Bratislavské letiště v prvním pololetí odbavilo půl milionu cestujících

Stránka navštívena: 57
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 18 Sekund

Letiště MR Štefánika v Bratislavě odbavilo v 1. pololetí 2022 spolu na příletu a odletu 496.977 cestujících. Je to více než za celý rok 2021. V červnu přitom bylo odbaveno spolu na příletu a odletu 170.783 pasažérů, což je nejvíce od října 2019. Informovala o tom PR specialistka bratislavského letiště Veronika Hauswaldová.

Míra obnovy počtu cestujících z roku 2019 dosáhla za červen rekord, a to 72 %, přičemž květen byl na úrovni 60 %. “Tímto výsledkem se těšíme, je za tím však tvrdá práce a ohromné ​​množství přípravy a koordinace zaměstnanců, vzhledem k celkové náročné situaci v cestovním ruchu, “konstatoval předseda představenstva a generální ředitel bratislavského letiště Dušan Keketi. Od začátku ledna do konce června se zároveň uskutečnilo na letišti 11.266 vzletů a přistání, přičemž v samotném červnu to bylo 2705 letů.

Mezi nejpopulárnější destinace se v červnu zařadila Antalya v Turecku, druhé místo si drží Londýn a třetí obsadila Hurghada. Z pohledu pravidelné dopravy v červnu směřovali pasažéři do destinací Londýn, Milán a třetí místo patřilo Sofii. Ta se tak zařadila před Dublin. V charterové dopravě v červnu výrazně dominovala Antalya. Nejvíce cestujících bylo v červnu odbaveno leteckým dopravcem Ryanair, následovaný Smartwings a Wizz Air.  Letiště MR Štefánika očekává i nadále podobná čísla během letošní letní sezóny. Vzhledem k současné náročné situaci na několika evropských letištích však prosí cestující o trpělivost v době vysoké dopravní špičky, například při odbavovacím procesu před odletem, při příletu a odletu více letů a zejména při zpoždění letadel směrem ze zahraničí.

foto letiště Bratislava bts.aero

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Oslava 50 narozenin skončila s 5 promile a služebnou Policie