Foto Air Canada

Foto Air Canada

Dlouhé nástupní fronty by mohly být brzy minulostí díky nové technologii rozpoznávání obličejů Air Canada.

Reklamy

21. února letecká společnost oznámila, že se stala první leteckou společností v Kanadě, která spustila nový systém. Pilotní program využívá technologii rozpoznávání obličeje, čímž odstraňuje nutnost zastavit a nechat letištní posádku zkontrolovat ID zákazníků. Místo toho umožňuje zákazníkům možnost potvrdit svou identitu pomocí technologie rozpoznávání obličeje.

Nelíbí se vám skenování vašeho obličeje? Nebojte se – stále máte možnost nastoupit pomocí palubního lístku a státem vydaného průkazu totožnosti.

Prozatím je k dispozici pouze pro zákazníky na vybraných letech z mezinárodního letiště Vancouver (YVR) do Winnipegu. Je to také možnost pro ty, kteří vstupují do Air Canada Café na mezinárodním letišti Toronto Pearson. Brzy bude k dispozici v Maple Leaf Lounges a také na dalších letištích po celé zemi.

„Účast na digitální identifikaci je dobrovolná,“ řekl Craig Landry , výkonný viceprezident a provozní ředitel společnosti Air Canada.

Ti, kteří splňují podmínky, obdrží pozvánku k používání služby spolu s pokyny, „jak vytvořit svůj zabezpečený digitální otisk před příjezdem či příletem na letiště“. Funkce registrace je k dispozici v aplikaci Air Canada.

„Pilotní projekt společnosti Air Canada urychlí procesy na letišti ve Vancouveru a dalších letištích, kde má sídlo, a přitom bude respektovat přísná opatření na ochranu soukromí a bezpečnostní standardy,“ řekl ministr dopravy Omar Alghabra. „Tento projekt má velký potenciál usnadnit a zrychlit nástup kanadských cestujících při zachování přísných bezpečnostních opatření.“

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading