foto Leo Express

foto Leo Express

Dopravce Leo Express oznámil změnu v objednávání přepravy osob s ortopedickým vozíkem, která umožní ještě snadnější cestování. Nově totiž takovým cestujícím odpadá nutnost nahlásit svou cestu spojem dopravce prostřednictvím e-mailu, jak tomu bylo doposud. Po zakoupení jízdenky dispečeři automaticky zajistí vše potřebné pro bezpečný nástup a výstup cestujícího na ortopedickém vozíku a zajištění přepravy potvrdí zákazníkovi e-mailem nejpozději 24 hodin před odjezdem zvoleného spoje. Na hlavních vlakových spojích ruší Leo Express tuto povinnost jako první dopravce. 

Reklamy

Leo Express disponuje výhradně moderními nízkopodlažními vozy, díky čemuž je přeprava osob užívajících ortopedický vozík možná v jakémkoli z jeho vlakových spojů. Na jedné z nejvytíženějších dálkových železničních tratí v České republice nabízí dopravce nízkopodlažní dálkové vlaky jako jediný. Pro snadný nástup a výstup se využívají výklopné plošiny, které obsluhuje vlakový personál.

Leo Express je prvním tuzemským dopravcem, který zrušil povinnost nahlásit se před přepravou i v případě, že cestující potřebuje při nástupu a výstupy součinnost personálu nebo plošinu. U Leo Express i jiných dopravců se stávalo, že cestující zapomínali svou cestu nahlásit, což pak mohlo vést přepravním komplikacím. Tato povinnost tak u Leo Express zcela odpadá.

“Jako vozíčkář, uživatel a cestující vlaků Leo Express tuto novinku velmi vítám. Mám radost z toho, že je nyní celý proces ještě jednodušší a příjemnější pro všechny strany. Člověk nemusí až tolik plánovat, myslet na to, že musí svou cestu, přepravu na vozíku ještě speciálně nahlašovat. Věřím, že tyto služby pro osoby s pohybovým handicapem budou přínosem a časem se dočkáme ještě dalších novinek, které nám budou pomáhat při cestování,” říká vozíčkář Tomáš Helísek, který cestuje pravidelně vlakem mezi Prahou a Olomoucí.

Pro vozíčkáře jsou vyhrazeny speciální místa v blízkostí dveří ve voze C. Během cesty mohou cestující využít bezbariérovou toaletu, která se nachází hned vedle těchto vyhrazených míst. Asistence stevardů při nástupu, výstupu i během cesty je samozřejmostí, stejně tak objednávka občerstvení s donáškou až na místo.

Hendikepovaní na vozíčku cestují vlaky Leo Express prakticky zdarma

Osoby užívající ortopedický vozík navíc ve vlacích Leo Express cestují se státem garantovanou 75% slevou, zbylých 25 % z ceny jim pak Leo Express vrátí formou cashbacku. Jejich průvodci cestují dokonce zcela zdarma.

Stačí být držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P. Držitelé těchto průkazů totiž cestují se 75% slevou na jízdenku, nabídka platí na všechny jízdenky ve třídě Economy na všech spojích Leo Express na území Česka. Po každé projeté jízdě navíc získají 25 % z plné ceny jízdenky v leo kreditech. Ty pak mohou využít na nákup dalších jízdenek nebo občerstvení na palubě. Jedinou podmínkou je členství ve věrnostním programu Smile Club.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Další zvýšení bezbariérovosti. Leo Express ruší jako první vlakový dopravce nutnost nahlašovat se pro nástup a výstup na ortopedickém vozíku

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading