Rok autobusů a vlaků zdarma pro osmnáctileté v Rakousku

Rakouská vláda chce osmnáctiletým poskytnout roční jízdenku na veškerou veřejnou dopravu.

Koalice konzervativní ÖVP a Zelených na tento účel poskytne 120 milionů eur ročně, jak ve středu ukazal návrh rozpočtu na rok 2024. Klimatická jízdenka, kterou lze neomezeně využívat na místní i dálkovou dopravu, stojí 1 095 eur ročně při standardní sazbě. Cestující do 25 let a nad 65 let zaplatí 821 eur. Bezplatnou kartou, která má být zavedena v příštím roce, chce vláda inspirovat mladé lidi k využívání veřejné dopravy. Osmnáctiletí lidé jsou ve fázi života, „ve které je třeba činit nejrůznější rozhodnutí a ve které se také utváří mobilita,“ uvedla ministryně klimatu Leonore Gewessler ze Strany zelených. 

Ta zároveň upozornila, na značně velký vliv mladých ve věku 18 až 21 let na rozhodnutí o své budoucnosti a jestli budou využívat veřejnou dopravu, či vlastní auto, v tomto případě pořídí auto s podporou rodičů. Našim záměrem je dostat co nejvíce motoristů a zvláště pak mladých ze silnic do vlaků a autobusů.

Foto Petr Markus

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Rok autobusů a vlaků zdarma pro osmnáctileté v Rakousku

  1. Rok autobusů a vlaků zdarma pro osmnáctileté v Rakousku – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 19/10/2023 at 13:15

    […] Continue reading Rok autobusů a vlaků zdarma pro osmnáctileté v Rakousku at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d