• Út. Srp 16th, 2022

Elektrické VDL na testech ve Vídni

VDL CITEA SLF-120 ELEKTRIC
Stránka navštívena: 153
0 0
Doba čtení příspěvku:48 Sekund
V Rakousku pokračuje testování, protože v tuto chvíli jezdí po rakouských firmách některé elektrotestbusy, aby získali zkušenosti s jednotlivými produkty a technikou řízení jako celku.
Po dvoutýdenním testu v hlavním městě koruntského státu na Klagenfurt Mobil je v současné době hostem VDL CITEA SLF-120 ELEKTRIC na BLAGUSS Gruppe. Stejně jako předchozí elektrotestovací autobusy bude i toto vozidlo používáno v kyvadlové autobuse mezi stanicí U6 Siebenhirten ve Vídni a Campus 21 v Brunn/mountains. Provozní doba tohoto provozu je pro elektrobus téměř ideální, protože ráno je jen pár spojů a odpoledne taktéž. Mezi tím prodlouženou polední pauzu.
12m dlouhý a 3,42m vysoký elektrobus nabízí celkem 32 míst a celkovou hmotnost něco přes 19 tun. Vestavěná baterie ve vozidle vyprodukuje 350 kWh. Zatím většina dopravců hodnotí vůz pozitivně, byť poznamenávají všichni ten stejný problém. Není možné nasadit vůz na celodenní směnu, nebo delší trasu, pro jeho menší kapacitu baterie. Dojezd je dle trasy linky a náročnosti na stoupání až 110km.
foto: Busfotos Austria
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Vážná nehoda autobusu a auta v Drážďanech si vyžádala 10 zraněných