» Domů » Městská doprava » Škoda Transportation testuje v Plzni novou tramvaj Škoda ForCity Smart!

Škoda Transportation testuje v Plzni novou tramvaj Škoda ForCity Smart!

Tramvaj For CIty Smart Plzeň

Nové vozidlo je na testovacích jízdách bez cestujících od září letošního roku. Tříčlánkové tramvaje s technickým označením 40T jsou k vidění na lince č. 4 od univerzity na Košutku. Tramvaj musí bez cestujících urazit 20 000 kilometrů a poté se začne na stejnou vzdálenost testovat s cestujícími. Ti ocení především tichý provoz, klimatizaci, velkou kapacitu a pohodlné nastupování a vystupování díky 100% nízkopodlažnosti a širokým dveřím. Tramvaje mimo jiné nabízejí technické řešení vhodné jak pro ostré oblouky, tak i pro náročná stoupání tratí v Plzni. Vozidla jsou také vybavena nejmodernějšími informačními systémy, kamerami a dalšími inovacemi. Skelet čela vozidla je navržen tak, aby více chránil řidiče a cestující v případě kolizí a současně byl ohleduplný i k dalším účastníkům dopravy. Nové uspořádání stanoviště řidiče poskytuje lepší výhled pro řidiče a pohodlnější ergonomii řízení. Podobný typ tramvají bude také brzy představen v Ostravě, jezdit v budou i v německých městech Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg.

Nové tramvaje budou zapojeny do testování autonomního provozu po vzniku nového polygonu na Borech.

Tříčlánková tramvaj je dlouhá 29 metrů, je projektovaná pro 64 sedících a 121 stojících pasažérů. Maximální rychlost je 70 kilometrů v hodině, všechny čtyři podvozky jsou otočné.

PARAMETRY

Celkový počet cestujících 185 (z toho 64 sedících) při obsazenosti 4 os/m2
Délka 29 m
Šířka 2 500 mm
Rozchod 1 435 mm
Max. rychlost 70 km/h
Napájení 600 V DC
Nízkopodlažnost 100 %
Škoda Transportation
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes