» Domů » Železnice » Nové soupravy Škoda – Siemens na českých tratích v polovině roku 2021

Nové soupravy Škoda – Siemens na českých tratích v polovině roku 2021

České dráhy se chystají využívat moderní vozy postavené konsorciem Škoda Transportation a Siemens. Vozidla z vysoce úspěšné platformy Viaggio začnou jezdit s cestujícími ve druhé polovině roku 2021.

Podle portálu zdopravy.cz se blíží dokončení testů nových vozů pro českou železnici, které se provádějí na trati ve Velimi. Očekává se, že do Maďarska odjedou v březnu a dubnu, aby tam získali oprávnění k provozu.

V létě roku 2018 bylo z platformy Viaggio objednáno 50 vozů. Vagony byly vyrobeny (stavební svařování a lakování) ve Vídni v továrnách společnosti Siemens, zbývající práce byla provedena v továrně Škoda v Ostravě. Dokončených 50 vozů bude rozděleno do 5 souprav po 10 vozech, ve kterých bude moci cestovat 330 cestujících. Vlaky z nich spojí Prahu s Chebem. V provozu budou po trasách přes Plzeň a druhou trasou přes Ústí nad Labem a Chomutov.

Vozy mají být jedny z nejtišších na trhu, v naší části Evropy budou mít dosud neslýchané technické inovace. Například sklo, které posílí kvalitu signálu mobilních síťí za budovaných do oken. Například ve vozech budou také indukční nabíječky.

Konsorcium Škoda-Siemens připraví vozy na rychlost 200 km/ hod., ačkoli v České republice stále probíhají práce na zrychlení vlaků na tuto rychlost. Kromě Maďarska se očekává, že budou schváleny v sousedních zemích České republiky, včetně Polska. Prozatím však nebudou fungovat na mezinárodních spojích.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes