• 04/07/2022 01:30

Do Čopu přijel druhý humanitární vlak ČD, dvě soupravy budou vozit ukrajinské uprchlíky předběžně do 8. března

Stránka navštívena: 132
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Do ukrajinského Čopu dorazil druhý humanitární vlak Českých drah. Právě probíhá vykládání humanitární pomoci připravené našimi občany a organizované železničáři z různých železničních firem v Česku v rámci akce Železnice pomáhá. Materiální humanitární pomoc je možné přinášet také na 63 vybraných železničních stanic po celé České republice. Vlak je připraven ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR, slovenskými a ukrajinskými železnicemi a dalšími důležitými partnery.

Odpoledne vlak odveze další ženy, děti, seniory a také jejich domácí mazlíčky do bezpečí v České republice. Vlak má 10 vozů a může přepravit až 700 osob, s ohledem na přepravu také osobních věcí a zavazadel uprchlíků však v současné chvíli nejsou vlaky obsazované do posledního místa. Včera podobný vlak přepravil přes 400 žen, dětí a seniorů a také asi desítku psů. Mezi Ostravou a Čopem nyní pendlují dvě desetivozové soupravy.

V současné chvíli se předpokládá, že humanitární vlaky do Čopu budou České dráhy společně se svými partnery (Červený kříž, Policie ČR, Ministerstvo dopravy ČR, Ministerstvo vnitra ČR, železnice slovenska a ukrajiny ZSSK a UŽ a další), kteří se na jízdě vlaků podílejí, vypravovat každý den nejméně do 8. března. Dnes večer vypraví České dráhy další vlak s humanitární pomocí a zítra přepraví z Ukrajiny další uprchlíky.

foto ČD,a.s.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %