» Domů » Železnice » Deutsche Bahn kontroluje dalších 130 000 betonových pražců

Deutsche Bahn kontroluje dalších 130 000 betonových pražců

Deutsche Bahn rozšiřuje kontrolu tisíců betonových pražců. Podle společnosti má být celostátně zkontrolováno dalších 130 000 pražců. Cestující se musí připravit na omezení, například při výměně pražců, nebo jejich úchytů.

Při letní kontrole 200 000 pražců určitého typu a výrobce byly zaznamenány „nesrovnalosti ve vlastnostech materiálu“. Zhruba 137 000 těchto pražců se musí vyměnit. Do konce roku by měly být téměř všechny dotčené trasy opět zprovozněny. “V některých případech však bude výměna pražců pokračovat i v příštím roce,” uvedla společnost.

Nové komponenty ke zkoumání jsou pražce od jiných výrobců, které byly zpracovány se stejným typem horniny. Pokud odborníci objeví nějaké abnormality, budou odpovídající pražce prohozeny podle železnice. „Dokud nebudou dotčené pražce vyměněny, budou pak vlaky v příslušných úsecích jezdit pomaleji.“ Skupina uvedla, že může dojít i k výlukám. Dotčené pražce jsou instalovány celostátně, ale především v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku.

Spouštěčem letní kontroly byla začátkem června nehoda v Garmisch-Patenkirchenu, při které vykolejil regionální vlak. Zemřeli čtyři lidé. Podle železnice byly tehdy kontrolované pražce stejného typu konstrukce jako na úseku vlaku, který měl nehodu. Závěry o příčině havárie v Horním Bavorsku nelze ze zjištění inspekce vyvodit, uvedla v létě.

Ilustrační foto © ÖBB-Deopito

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes