• Út. Srp 16th, 2022

Navzdory žalobě: přípravné práce na stavbě nové linky S-Bahn 21 u Hamburku mohou začít

Stránka navštívena: 115
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 24 Sekund

Každý den dojíždějí tisíce lidí ze Šlesvicka-Holštýnska za prací do Hamburku. Dosud každý, kdo využívá vlaky AKN z Kaltenkirchenu, musel přestupovat v Eidelstedtu. Souvislá linka S-Bahn má být uvedena do provozu za přibližně tři roky.

Přípravné práce na výstavbu nové linky S-Bahn 21 mezi Hamburg-Eidelstedt a Kaltenkirchen (okres Segeberg) mohou začít podle plánu letos v létě. Byla doručena žaloba proti rozhodnutí o schválení plánu, ale žádná žádost o předběžnou právní ochranu, uvedla mluvčí Vyššího správního soudu ve Šlesvicku. Ministerstvo dopravy v Kielu v březnu nařídilo okamžitou vykonatelnost rozhodnutí. Plánování úseku Hamburk je právně závazné od ledna 2019.

Jak oznámil hamburský dopravní úřad, je nejprve plánováno prozkoumání možné výbušné munice po druhé světové válce, vyklízení staveniště a kompenzační opatření, která mají být provedena předem. Vlastní rozšíření trasy AKN A1 na linku S-Bahn má začít v prvním čtvrtletí příštího roku. Od konce roku 2025 by měli mít cestující možnost pendlovat mezi hlavním nádražím v Hamburku a Kaltenkirchenem, aniž by museli přestupovat.

Cesta dieselových vlaků AKN (Altona-Kaltenkirchen-Neumünster) zatím končila v Eidelstedtu. Na hlavní nádraží v Hamburku pokračuje jen několik vlaků, které mají přídavný elektrický pohon. Cestující z Quickbornu, Henstedt-Ulzburgu nebo Kaltenkirchenu musí často na cestě domů čekat na přestupní stanici. Nová S21 bude jezdit mezi Eidelstedtem a Quickborn každých deset minut během dopravní špičky a každých 20 minut mezi Eidelstedtem a Kaltenkirchenem.

Podle kielského ministerstva dopravy je 11 kilometrů z téměř 34 kilometrů dlouhé nové trasy na hranicích města Hamburk a 23 kilometrů ve Šlesvicku-Holštýnsku. Druhá trať má být položena mezi Quickborn a Ellerau, kde je trasa stále jednokolejná. Jen ve Šlesvicku-Holštýnsku je pro elektrifikaci nadzemním vedením potřeba postavit 734 stožárů a měnírnu.

DPA, foto AKN

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi