Další rozsáhlá uzavírka nepotěší Brňany

Ulice Lesnická v brněnských Černých Polích po které jezdí tramvaje linek 9 a 11, noční autobus 93, denní linka 46 na Lesnou je ve více, než žalostném stavu. Bohužel tak se jezdí touto ulicí až 20km/hod. místo padesátky. Důvodem není jenom stav podloží tramvajového pásu, ale také inženýrských sítí, jet rychleji by hrozilo urvat si kolo.

Reklamy

Práce se výrazně dotknou cestujících MHD. V době výluky se lidé tramvají nedostanou do Černých Polí a na sídliště Lesná. Linky 9 a 11 pojedou odklonem, uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Jeden z návrhu počítá s odkloněním linky 9 do Husovic a linky 11 na Štefanikovu Čtvrt. Další s ukončením linky 11 na Malinovského náměstí a linky 9 do Židenice na Starou Osadu. Jaká varianta nakonec zvítězí je zatím ve hvězdách. Nutné bude přivést linku 46 na Jugoslávskou a tu provést odklonem od Provazníkové po místních komunikacích. Noční linka 93 by mohla jet okolo Zimního Stadionu a ulici Drobného.

Doplnila, že nyní podnik připravuje objízdné trasy MHD. Jedna z variant je Merhautova ulice, která je po velké opravě opět v provozu.

Potíže budou míst pacienti lékařky Andrey Málkové v ulici Trávníky, kam chodí zvláště starší část populace a patří mezi vyhledávané lékaře v této části Brna. Budou muset jít dokola, okolo celé stavby, nebo jinak se k ní dostat z čeho má oprávněný strach.

Tak stejně se vyjadřují pracovníci cukrárny, která je přímo v ulici a vidí tuto uzavírku, jako přímo likvidační.

Za celkovou rekonstrukci ulice zaplatí město Brno 190 milionů korun bez daně. Opraví se kanalizace, kompletně tramvajová trať, trolejové vedení, elektroinstalaci celé ulice, včetně informačních tabulí a zastávek. Celá oprava přitom bude trvat 2 roky, přiblížil radní pro investice David Grund.

Admin
Author: Admin