Cestující z Bratislavy do Komárna čeká výluka současně do Rakouska

Od neděle 1. října začíná výluka na trati z Bratislavy do Komárna přes Dunajskou Stredu. Mezi Hlavním nádraží v Bratislavě a Podunajskými Biskupicemi bude od výluka tratě od 23. října. Může za to výstavba přestupního terminálu v městské části Vrakuňa ze strany správce infrastruktury ŽSR.

Reklamy

Podstatně kratší výluka bude od 2. října do 9. října v úseku Komárno – Veľký Meder pro menší opravné práce. Po dobu této výluky budou vybrané vlaky vedeny náhradní autobusy.

Slovenské dráhy slibují v úseku Bratislava hl. st. – Dunajská Streda zavedený denní hodinový takt vlaků, v době dopravní špičky v pracovních dnech bude dopravní obsluha zahuštěna na 30minutový takt . Všechny vlaky budou vyjíždět z nádraží Bratislava hl. st. Na traťovém úseku Dunajská Streda – Komárno nedojde ke změně dopravní obsluhy.

Díky této výluce a předání provozu na trati od prosince Leo Expressu ukončili spolupráci ŽSSK s rakouským dopravcem ÖBB. Dohodli se na předčasném ukončení dohody a podepsání Dohody obou kooperujících dopravců o předčasném skončení spolupráce na trati Bratislava – Komárno. Proto od neděle bude obsluha této trati zajišťována s klasickými vysokokapacitními soupravami s 252 místy na sezení jako moderními jednotkami ZSSK řady 861 s kapacitou 177 míst na sezení.

Výluka do Rakouska

Důvodem omezení je výluka na rakouské straně ve stanici Marchegg (9. 10. – 15. 11. 2023), přes kterou se soupravy ÖBB vozí či vracejí z údržby na vybraných vlacích REX linky Bratislava – Vídeň. Omezení související s výlukou znemožňují, komplikují a prodlužují oběh vlaků mezi Rakouskem a Slovenskem. Některé vlaky mohou být zrušeny, či vedeny jinou soupravou, nebo náhradní autobusovou dopravou. Pro cestující je tak lepší být v předstihu na nádraží a počítat s delší dobou cesty z Bratislavy do Vídně. 

foto redakce

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Cestující z Bratislavy do Komárna čeká výluka současně do Rakouska”

Comments are closed.