Asociace železničního průmyslu (RIA) vyzvala vládu, aby poskytla více jistoty ohledně restrukturalizace železnic, vylepšení, velkých projektů a dlouhodobých plánů financování. Výzva přišla v předvečer projevu ministryně dopravy Anne-Marie Trevelyanové na konferenci Konzervativní strany v Birminghamu. Poskytnutím této jistoty zajistí, že železniční průmysl bude mít dostatek finančních prostředků pro své požadavky, což uvolní potenciál pro soukromé investice, aby mohl udělat ještě více pro hospodářský růst.

Reklamy

Sdružení železničního průmyslu říká, že vláda může pomoci

  1. Potvrzení načasování restrukturalizace Great British Railways (GBR) . Přestože Asociace železničního průmyslu a její členové uznávají, že existuje nový ministr dopravy a ministr železnic a budou potřebovat čas, aby se seznámili se svými novými rolemi, potvrzení toho, kdy a jak hodlá nová vláda zavést GBR, je nyní zapotřebí, protože stávající dvojznačnost může způsobit přerušení práce na železnici.
  2. Publikování kanálu pro vylepšení železniční sítě (RNEP) . Přestože vláda uvedla, že bude tento seznam prací zveřejňovat každý rok, od zveřejnění poslední aktualizace uplynuly téměř tři roky.
  3. Potvrďte časovou osu a rozsah velkých projektů . Důvěra je poškozena a investice jsou ohroženy nejistotou a spekulacemi kolem projektů jako HS2, East West Rail a Northern Powerhouse Rail. Vláda potřebuje objasnit stav všech prvků těchto projektů.
  4. Potvrďte financování CP7 . Aby bylo možné vytvořit plány na dlouhodobé investice až do konce desetiletí, železniční průmysl vyžaduje jistotu financování, proto musí vláda co nejdříve potvrdit, jaké finanční prostředky jsou k dispozici pro kontrolní období 7 (CP7).

Generální ředitel RIA Darren Caplan v komentáři uvedl: „Britská železnice má dobrou pozici, aby podpořila vládu v jejím poslání podpořit ekonomický růst, přičemž odvětví přispělo 43 miliardami GBP na HPH, podpořilo 710 000 pracovních míst a poskytlo státní pokladně daňové příjmy ve výši 14 miliard GBP. Při generování 2,50 £ v širší ekonomice za každou libru vynaloženou na železniční sektor.

„Potenciál železnice zajistit ekonomický růst však bude omezován nejistotou a nejednoznačností, pokud nedostaneme potvrzení vládních plánů. „V době, kdy se nová ministryně dopravy Anne-Marie Trevelyanová připravuje na vystoupení na konferenci Konzervativní strany v Birminghamu, vyzýváme ji a její kolegy ve vládě, aby poskytli jasnou představu, kterou železniční průmysl potřebuje na Great British Railways, Rail Network Enhancements Pipeline, velkých projektech a dlouhodobé financování.

„Vláda by tím nejen pomohla uvolnit potenciál železnice k podpoře ekonomického růstu, ale také by poskytla podporu konektivitě a kapacitě, kterou bude země v budoucnu potřebovat, pokud má propojit a vyrovnat komunitách po celém Spojeném království“.

foto BBC

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading