Nigeria Air, navrhovaný vlajkový dopravce Nigérie, zváží nákup některých čínských domácích úzkotrupých osobních letadel COMAC C919, řekl tamní ministr letectví Hadi Sirika. V rozhovoru pro  agenturu Reuters  dne 1. října 2022 nigerijský ministr letectví potvrdil, že letecký dopravce, který se v současné době blíží certifikaci po přibližně čtyřech letech, kdy se mu nepodařilo vzlétnout ze země, řekl, že je ochoten podívat se na COMAC C919. S ohledem na to případné zařazení do smíšené flotily Nigeria Air.

“Čína a Nigérie mají velmi srdečné a přátelské vztahy se vzájemnými výhodami,” řekla Sirika. “Na tu C919 jsme se nedívali.” Ale když je to tak dobré jako ostatní, tak proč ne.“ Nigeria Air očekává, že do konce roku 2022 zahájí osobní lety se třemi letadly Boeing 737-800, plánuje do roku 2025 rozšířit svou flotilu na celkem 30 tryskových letadel. Očekává se, že flotilu bude tvořit řada úzkotrupých letadel Airbus.

Počáteční síť Nigeria Air začne vnitrostátní dopravou mezi mezinárodním letištěm Nnamdi Azikiwe (ABV) v Abuji a mezinárodním letištěm Murtala Muhammeda (LOS) v Lagosu, největším městě země. „Zpočátku poletíme mezi Abuji a Lagosem a připravujeme se na start. O aktivitách vás budeme informovat,“ uvedl Nigeria Air v příspěvku na LinkedIn.

Nový vlajkový dopravce byl odhalen na Farnborough Air Show ve Spojeném království v červenci 2018. Letecká společnost byla ochotna operovat na 81 potenciálních linkách a měla vzlétnout v prosinci 2018. Plány však byly krátce před zahájením provozu zrušeny. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém